پنج شنبه 30 دی 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11431707
["وزارت کشور"]

احتمال برکناری برخی از مسئولان فرانسوی

برخی منابع فرانسوی می‌گویند که با توجه به تشدید اعتراضات به نابرابری اجتماعی و اقتصادی در سراسر فرانسه، احتمالا برخی از مسئولان فرانسوی برکنار می‌شوند.

خبر برکناری احتمالی برخی از مسئولان فرانسوی برای آرام کردن معترضان، لحظاتی قبل از آغاز نشست امنیتی به ریاست نخست‌وزیر این کشور درز کرده است.

در همین ارتباط، شبکه العربیه گزارش داد که قرار است شنبه‌شب یک نشست امنیتی به ریاست ادوارد فلیپ نخست‌وزیر فرانسه برگزار شود.

تظاهرات فرانسوی‌های تحت عنوان «جلیقه زردها» در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت ماکرون، در روز شنبه به اوج خود رسیده است؛ به طوری که نیروهای پلیس بیش از ۱۰۰۰ نفر از معترضان را بازداشت کرده‌اند.

وزارت کشور فرانسه شامگاه شنبه اعلام کرد که «امروز بیش از ۱۰۰۰ تظاهرکننده در کل فرانسه بازداشت شده‌اند که ۷۲۰ نفر از آنها در بازداشت موقت به سر می‌برند. »

اعتراضات در فرانسه تحت عنوان «جلیقه ‌زردها» با وجود عقب نشینی رئیس‌جمهور این کشور از گران کردن بنزین و تعلیق طرح گرانی بنزین، کمابیش ادامه دارد.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه اگرچه این طرح را به حالت تعلیق درآورد، اما جلیقه‌زردهای فرانسوی خواستار لغو آن هستند و از همین روی، همچنان آتش تظاهرات در کل فرانسه شعله‌ور است.

دولت فرانسه قصد دارد در چارچوب سیاست تشویق عمومی به استفاده از خودروهای هیبریدی و کاهش خودروهای متکی به سوخت فسیلی، از ابتدای سال آینده میلادی مالیات بر هر لیتر گازوییل را ۶. ۵ و هر لیتر بنزین ۲. ۹ سنت افزایش دهد؛ سیاستی که جرقه اعتراضات سراسری را زده است.

کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11431707 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11431707/احتمال-برکناری-برخی-از-مسئولان-فرانسوی/