سه شنبه 06 مهر 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11431829
["عکس"]

آشنایی با امامزاده احمد در شهرستان ابركوه (+تصاویر)

بنای امامزاده احمد در شهرستان ابرکوه

امامزاده احمد در شهرستان ابركوه
بقعه امامزاده احمد، یكی از بناهای ارزشمند شهرستان ابركوه و حرم و مزار یكی از عارفان و بزرگان مشهور به پیراحمد است كه به اعتقاد گروهی، از فرزندان امام هفتم شیعیان، امام موسی كاظم (ع) می‌باشد.

بنای امامزاده احمد از سطح خیابان و كوچه‌های اطراف، بالاتر است و در حال حاضر تنها راه دسترسی به آن، از طریق پله‌هایی در سمت شرق، امكان‌پذیر است. بقعه مذكور دارای یك پیش فضای سرپوشیده می‌باشد كه پس از گذر از آن، به فضای اصلی كه مقبره در آن محل می‌باشد منتهی می‌شود. آنچه در فضای اصلی خودنمایی می‌كند، طاق بلند و رفیع آن می‌باشد كه به‌صورت فیل پولش ساخته شده است. مصالح به‌كار رفته در بنای امامزاده احمد شامل خشت خام، كاه، گل و گچ می‌باشد.

عکس بقعه امامزاده احمد در شهرستان ابرکوه

با توجه به سبك معماری بنا، عمر آن به چهار تا پنج قرن پیش تخمین زده می‌شود. در جوار این امامزاده مسجدی است كه قسمت اصلی آن دارای شبستانی طولانی است و در دو طرف آن صفه‌هایی بنا شده است. این مسجد دارای محرابی است كه با اشكال هندسی گچبری شده، همچنین متن محراب با آجرهای كوچك مسدس و كاشی‌های معرق به‌صورت ستاره‌ای شش‌پر به ابعاد 180×90 تزئین شده است.

کد خبرنگاری
163259
تهیه و تنظیم توسط:
پدرام منصوری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11431829 | منبع: isna. ir | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11431829/آشنایی-با-امامزاده-احمد-در-شهرستان-ابركوه-تصاویر/