یک شنبه 14 آذر 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11432662

خطرات احتمالی مصرف پروبیوتیک ها چیست؟

پروبیوتیک ها از جمله مواد غذایی محبوب و شناخته شده ای هستند، اما دلیل اینکه در طول سال ها انسان ها غذاهای غنی از باکتری های زنده مصرف می کرده اند چیست؟ امروزه بازاریابی خلاق و نوعی شیفتگی کلی برای ایجاد یک بازار بزرگ برای پروبیوتیک ها ترکیب شده اند.

به گزارس به نقل از شفقنا، پروبیوتیک ها برای کمک به درمان برخی از انواع اسهال در کودکان و کاهش عود عفونت در بزرگسالان مفید به فایده است. تولید کنندگان ادعا می کنند که پروبیوتیک ها به حفظ سلامت تنفسی، قلب و عروق، باروری و روانشناسی کمک می کنند. اما با وجود نشانه های تبلیغ شده، هیچ آزمایش بالینی طولانی مدت و بالقوه ای وجود ندارد که اثبات کند که پروبیوتیک مزایای بالینی را برای افرادی که در حال حاضر سالم هستند، ارائه می دهد. و این نشان می دهد که امکان استفاده از پروبیوتیک ها برای ارائه مزایایی در بزرگسالان سالم، نیازمند بررسی بیشتر است. به عبارت دیگر، ممکن است مزایای وجود داشته باشد، اما شواهد به طور کلی و به طور قطعی وجود ندارد.

در طول سالها، ده ها مورد از خطرات احتمالی مکمل پروبیوتیک ها گزارش شده است. خطرها شامل حضور قارچ یا باکتری ها در خون است. افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر در معرض خطر هستند.

به جز خطر ابتلا به عفونت ها، تهدید بالقوه کیفیت پایین و محصولات آلوده در پروبیوتیک ها نیز وجود دارد.

اینکه در حال حاضر یا در آینده چگونه باکتری ها با مجموعه ای از ژن های جدید می توانند بر مقاومت آنتی بیوتیک تاثیر بگذارند مشخص نیست. اما مصرف کنندگان و پزشکان نباید فرض کنند که برچسب مکمل های پروبیوتیک اطلاعات کافی برای تعیین اینکه آیا مصرف میکروارگانیسم های زنده خطرناک است یا نه، ارائه می دهند.

کد خبرنگاری
163259
تهیه و تنظیم توسط:
پدرام منصوری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11432662 | منبع: www.medicalnewstoday.com | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11432662/خطرات-احتمالی-مصرف-پروبیوتیک-ها-چیست/