شنبه 13 آذر 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11432731

معجزه قرار دادن یخ روی گردن

در طب سنتی چینی اعتقاد بر این است که قرار دادن یخ روی نقطه فنگ فو در گردن به بهبود برخی مشکلات در بدن کمک می کند که در ادامه به بعضی از مهم ترین آنها اشاره می شود.


به گزارس به نقل از سایت سیمرغ، طبیعی است که انسان ها آرزو دارند که تا زمانی که زنده اند جوان بمانند. ما همیشه به دنبال جدیدترین روش ها برای جوان ماندن هستیم، اما نباید فراموش کنیم که عملکرد خوبی دارند. طب سوزنی و یخ درمانی سال هاست که برای درمان شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

در این مطلب اطلاعاتی در مورد نقطه فنگ فو Feng Fu و یخ درمانی ارائه می شود که به حفظ سلامت و شادابی شما کمک می کند.


چطور یخ را روی نقطه فنگ فو Feng FU قرار دهیم؟

روی شکم دراز بکشید و یک قطعه یخ کوچک را روی نقطه فنگ فو قرار دهید. نقطه فنگ فو نقطه ای است در پشت گردن، زیر جمجمه و درست در محلی که رویش موها تمام می شود. یخ را در این نقطه قرار دهید و به مدت 15 تا 20 دقیقه صبر کنید. در این مدت کاملا ریلکس باشید. متخصصین طب سوزنی توصیه می کنند این کار دو بار در روز انجام شود.

می توانید قطعه یخ را با کمک یک تکه پارچه روی گردن خود ثابت کنید. اگر چند ثانیه اول احساس سرمای شدید داشتید، نگران نباشید. بعد از چند ثانیه این احساس برطرف شده و احساس گرما می کنید.

قبل از استفاده از روش یخ درمانی یا طب سوزنی با پزشک مشورت کنید.


در زمان استفاده از یخ روی گردن چه اتفاقی می افتد؟

طب سنتی در چین بر این باور است که ترکیب نقطه فنگ فو و یخ درمانی باعث جوانسازی تمام بدن می شود. تحریک این نقطه با یخ به دریافت انرژی بیشتر و در نتیجه بهبود سلامت کل بدن کمک می کند. به این ترتیب بهتر است هر روز بر روی نقطه فنگ فو یک تکه یخ قرار دهید.

در ادامه به برخی مزیت های استفاده از یخ روی گردن اشاره می شود.


بهبود سردرد با گذاشتن یخ روی گردن


نقطه فنگ فو با بهبود سردرد، کاهش انرژی و سرگیجه در ارتباط است. وارد کردن فشار، گرما یا یخ روی نقطه مناسب می تواند به تحریک انرژی کمک می کند. این انرژی ببر علیه درد عمل می کند. با این حال یخ بهترین راه حل در مقابل سردرد است.


بهبود علائم سندروم پیش از قاعدگی


متخصصین طب سوزنی ادعا می کند که نوعی ارتباط بین پایه جمجه و علائم PMS یا سندروم پیش از قاعدگی وجود دارد. زمانی که از فشار یا یخ برای تحریک نقطه فنگ فو استفاده می کنید، علائمی مانند گرفتگی و نوسانات خلقی بهبود پیدا می کنند. به علاوه این نقطه یک ارتباط مستقیم با چرخه قاعدگی در بدن دارد و تحریک آن می تواند در فرایندهای طبیعی بدن با مشکلات به وجود آمده مقابله کند.


بهبود کیفیت خواب با گذاشتن یخ روی گردن


به گفته پزشکان چینی تحریک نقطه فنگ فو به شما کمک می کند شب ها خواب بهتری داشته باشید. تحریک این نقطه به کنترل مراکزی که مسئول فعالیت های انجام شده در خواب عمیق هستند، کمک می کند. به علاوه تحریک این نقطه به شما کمک می کند سریعتر بخوابید و در نیمه شب نیز خواب شما مختل نخواهد شد. در نتیجه بدن استراحت بهتری خواهد داشت و عادت های خواب بهبود پیدا می کنند.


کاهش استرس با تحریک نقطه فنگ فو


این نقطه اختلالات عاطفی، افسردگی و استرس را مدیریت می کند. افرادی که از روش تحریک نقطه فنگ فو استفاده کرده اند، می گویند که بعد از تحریک این نقطه سطح استرس و اضطراب در آنها کاهش پیدا کرده است. البته به یاد داشته باشید که تحریک نقطه فنگ فو بیماری های روحی را درمان نمی کند، اما با جوانسازی کل بدن باعث می شود فرد بیمار تصمیم درست را گرفته و تمایل به زندگی بهتر در وی بیدار شود.


بهبود گوارش غذا با تحریک نقطه فنگ فو


این بخش فرایندهای مهمی در بدن مانند بلع و ترشح بزاق را مدیریت می کند. در نتیجه تحریک این نقطه به هضم بهتر غذا کمک می کند. به علاوه این نقطه به کاهش دل درد، التهاب و گرفتگی های معده کمک می کند.

زمانی که بحث افزایش طول عمر می شود، چینی ها علاقه خاصی به تحریک نقطه فنگ فو و طب سوزنی نشان می دهند.

کد خبرنگاری
163500
تهیه و تنظیم توسط:
آیدین میرزایی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11432731 | منبع: سلامت نیوز | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11432731/معجزه-قرار-دادن-یخ-روی-گردن/