سه شنبه 05 بهمن 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11433104
["مرگبار"]

علت مرگ عجیب دانشجوی دانشگاه مشهور آمریکایی پیدا شد+ تصاویر

تحقیقات پلیس درباره علت مرگ یک دانشجوی تازه وارد در یکی از مشهورترین دانشگاه‌های آمریکا نتایجی عجیب در پی داشت.

دانشجوی دختر ۱۸ ساله کالج دانشگاهی مریلند (Maryland college) به دلیل ابتلا به نوعی عفونت ویروسی که درمحوطه خوابگاه این دانشگاه به تازگی شایع شده است جان خود را از دست داد.

اولیویا پارهگل (Olivia Paregol) دانشجوی این دانشگاه به دلیل ابتلا به عفونت ویروسی آدنوویروس (adenovirus) که سبب ابتلا به بیماری‌های تنفسی ازجمله آنفلوآنزا و ذات الریه می‌شود جان خود را از دست داد.

این دانشجو پیشتر با بیماری خود ایمنی کرون، که سبب آسیب به دستگاه گوارش افراد می‌شود مبارزه کرده بود و به گفته خانواده اش بیماری دراو کنترل شده بود، اما محیط آلوده خوابگاه دانشجویی دراین دانشجوی مشهور آمریکایی سبب ابتلای او به ذات الریه و اتصال او به دستگاه برای ادامه زندگی شده بود.

درنهایت پس از یک هفته تلاش دانشمندان به سرانجام نرسید و او جان خود را ازدست داد.

دربیشتر مواقع افرادی که دچار عفونت به ویروس آدنوویروس (adenovirus) به خودی خود و پس از چند روز بهبود می‌یابند، اما این ویروس برای کودکان، افراد سالمند، مبتلایان به بیماری‌های مزمن و زنان باردار بسیارخطرناک است و می‌تواند زمینه سازابتلای آن‌ها به بیماری هایی، چون آنفلوآنزا و ذات الریه شود.

مقام‌های دانشگاهی مریلند اعلام کرده اند کلیه نکته‌های ایمنی برای حفظ سلامت دانشجویان را رعایت کرده اند، اما خبر‌ها حاکی از ابتلای ۵ دانشجوی دیگر به این ویروس مرگبار درخوابگاه دانشجویی است.

ویروس آدنوویروس می‌تواند سبب ایجاد علامت‌های بیماری آنفلوآنزا شامل، گلود درد، آبریزش بینی، خستگی، تب، گرفتگی قفسه سینه و بروز سرفه شود.

با وجود انکار مقام‌های دانشگاه مریلند به انتشار ویروس درخوابگاه و محوطه آن دانشگاه، خانواده پارهگل اعتقاد دارند ضعف نظارت بر بهداشت و گسترش این ویروس یکی از مرگبارترین ویروس‌ها درجهان، سبب مرگ دخترجوان آن‌ها شده است.

کد خبرنگاری
374936
تهیه و تنظیم توسط:
نسیم بیاتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11433104 | منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11433104/علت-مرگ-عجیب-دانشجوی-دانشگاه-مشهور-آمریکایی-پیدا-شد-تصاویر/