چهار شنبه 29 دی 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11433184

انتقاد بازیگر زن یهودی هالیوود به رژیم صهیونیستی

«ناتالی پورتمن» بازیگر سرشناس هالیوود در ادامه انتقادات خود از رژیم صهیونیستی، قانون موسوم به «کشور ملی یهود» را نژادپرستانه و اقدامی اشتباه توصیف کرد.

پورتمن امروز (پنجشنبه) در مصاحبه با دفتر پایگاه خبری «القدس العربی» در لندن گفت: «این (قانون) اشتباه بود که (نباید انجام می‌شد) و من با آن موافق نیستم. سخت است اهل جایی باشی که زندگی شما امکانات کافی را نداشته باشد».

وی همچنین افزود: «من فقط امیدوارم که بتوانم بخشی از روند تغییر (وضعیت فعلی) باشم، همسایه‌های خود را دوست داشته باشیم و با آنها برای تغییر همکاری کنیم».

وی در ادامه با انتقاد از سیاست‌های دولت آمریکا در حمایت از اقدامات سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی، توضیح داد: «انتخاب شدن دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا، مرا بسیار آزرده و خشمگین کرد. ولی من در حال تلاش هستم تا این انرژی را برای اعتراض به بی‌عدالتی‌هایی که در جامعه می‌شود، ‌به‌کار بندم».

پورتمن که از یهودیان متولد فلسطین اشغالی است بارها از رژیم اشغالگر صهیونیستی حاکم بر آن انتقاد کرده و حتی چند ماه پیش با امتناع از حضور در مراسم جایزه «بنیاد جنسیس» در اراضی اشغالی، باعث لغو این مراسم شده بود.

وی علت نپذیرفتن این جایزه را کشتار مردم غزه توسط نظامیان صهیونیست در جریان راهپیمایی بازگشت و سیاست‌های اشغالگرانه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم اعلام کرده بود.

پارلمان رژیم صهیونیستی 28 تیر ماه طی جلسه رای‌گیری نهایی، لایحه نژاپرستانه «کشور ملی یهود» را تصویب و به قانون تبدیل کرد تا بدین ترتیب زمینه قانونی برای حذف اندک حقوق اعراب و مسلمانان را فراهم کند.

این قانون تمام سرزمین فلسطین را کشوری فقط برای یهودیان اعلام کرده و فلسطینیان را از تمام حقوق شهروندی و انسانی محروم می‌کند. همچنین با حذف زبان عربی از مدارس، زبان عبری تنها زبان رسمی این منطقه شناخته خواهد شد.

کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11433184 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11433184/انتقاد-بازیگر-زن-یهودی-هالیوود-به-رژیم-صهیونیستی/