دو شنبه 27 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11433244

انگلیس در کویت پایگاه دریایی تأسیس می‌کند

یک روزنامه قطری به نقل از منابع دیپلماتیک از گفت و گوهای چند ماهه میان کویت و انگلیس در خصوص همکاری نظامی خبر داد و نوشت که این گفت و گوها به تأسیس یک پایگاه نظامی انگلیس در کویت منجر شده است.

طبق این گزارش، قرار است مسئولان دو طرف در نشست کمیته «همکاری‌های مشترک» ابعاد مختلف همکاری میان کویت و انگلیس در حوزه‌های نظامی، امنیتی، اقتصادی فرهنگی را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

این منابع همچنین اعلام کردند که کمیته «همکاری‌های مشترک» دومین نشست خود را در یکشنبه آینده با هدف برنامه‌ریزی برای شش ماه آتی برگزار می‌کند.

«مایکل داونپورت» سفیر انگلیس در کویت، پیش از این حضور نظامی در کویت را به درخواست این کشور اعلام کرده بود. «خالد جارالله» معاون وزیر خارجه کویت نیز ارتباط حضور انگلیس در کویت را با اختلافات مرزی کویت با عربستان، تکذیب کرده است.

«خالد جارالله» در گفت و گو با بی بی سی، اختلافات مرزی با عربستان را «اختلاف میان برادران» و «سوء تفاهم» توصیف کرده بود. این مقام کویتی، همکاری نظامی با انگلیس را دارای پیشینه طولانی‌مدت و نه جدید دانسته و گفته بود که کویت از این همکاری به شدت استقبال می‌کند.

کد خبرنگاری
163259
تهیه و تنظیم توسط:
پدرام منصوری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11433244 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11433244/انگلیس-در-کویت-پایگاه-دریایی-تأسیس-می‌کند/