دو شنبه 31 تیر 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11433367

اعتراضات مجارستانی‌ها توسط پلیس سرکوب شد +عکس

در ادامه ناآرامی‌ها در مجارستان، پلیس این کشور برای سرکوب معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری اتریش، هزاران نفر از معترضان به شرایط کاری در تظاهرات دیشب در برابر پارلمان مجارستان واقع در بوداپست با پرتاب تخم‌مرغ، بطری و بمب‌های دودزا اعتراض خود را به طرح مزبور درباره شرایط کاری اعلام کردند.

معترضان در جریان حرکت به سمت مرکز شهر با نیروهای پلیس درگیر شدند. جمعیت خشمگین به سمت پنجره‌های پارلمان سنگ پرتاب کردند. در جریان ناآرمانی‌ها، دو نفر از نیروهای پلیس زخمی شدند.

تغییر در قانون کار که حزب راست‌گرای «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر این کشور پیشنهاد داده است، به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا کارکنان خود را وادار کنند تا 400 ساعت بیشتر برای آنها کار کنند. در حال حاضر ساعت کاری 250 ساعت اعلام شده است با این حال، دولت اعلام کرده است که به انعطاف‌پذیری هر چه بیشتر کارکنان نیاز دارد.

بر طبق پیش نویس این طرح، علاوه بر اینکه کارفرمایان می‌توانند از کارکنان درخواست اضافه‌کاری بیشتری بکنند، دوره پرداخت خسارت هم بیشتر شده است.

روسای اتحادیه‌های کاری چنین قانونی را به قانون برده‌داری تعبیر کرده‌اند و دولت اوربان را متهم کرده‌اند که به بهای کار بیشتر کارگران می‌خواهد منافع شرکت‌ها را تامین کند.

کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11433367 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11433367/اعتراضات-مجارستانی‌ها-توسط-پلیس-سرکوب-شد-عکس/