شنبه 13 آذر 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11435816

برای کاهش وزن، فقط دو دقیقه ورزش کنید

بسیار خب، نتایج جالب یک مطالعه جدید نشان داده که بدن شما می‌تواند به معنای واقعی کلمه در دو دقیقه چربی سوزی کند. در حقیقت فقط ۱۲۰ ثانیه ورزش شدید که ضربان قلب شما را بالا ببرد؛ این می‌تواند برای شما به عنوان سی دقیقه پرش و فعالیت مناسب باشد.

به نقل از تابناک باتو، اگر شما ذاتا ورزشگار و علاقه‌مند به ورزش به دنیا نیامده باشید، ورزش می‌تواند برای شما بسیار سخت و دشوار باشد، به خاطر اینکه انجام آن واقعا سخت و زمان بر است.

در نظر بگیرید در یک صبح سرد، شما باید به باشگاه بروید، تمرینات ورزشی انجام دهید، دوش بگیرید، لباس هایتان را برای رفتن به سر کار عوض کنید و...، به نظر کمی دست و پا گیر می‌آید درست است؟

بسیار خب، نتایج جالب یک مطالعه جدید نشان داده که بدن شما می‌تواند به معنای واقعی کلمه در دو دقیقه چربی سوزی کند. در حقیقت فقط ۱۲۰ ثانیه ورزش شدید که ضربان قلب شما را بالا ببرد؛ این می‌تواند برای شما به عنوان سی دقیقه پرش و فعالیت مناسب باشد.

محققان دانشگاه ویکتوریا استرالیا، از افراد خواستند تا در سه جلسه تمرین با شدت‌های مختلف در یک دوره زمانی خاص با هفت روز یا بیشتر همراه با استراحت در میان ورزش‌ها شرکت کنند.

در جلسه اول، از شرکت کنندگان خواسته شد، مداوم به مدت ۳۰ دقیقه همراه با ۵۰ درصد تلاش خود ورزش کنند.
جلسه دوم، از افراد خواسته شد چهار یا پنج بار (با یک دقیقه فاصله بین هر بار) با ۷۵ درصد تلاششان ورزش کنند و در جلسه نهایی از شرکت کنندگان خواسته شد، چهار بار ۳۰ ثانیه همراه با نیم دقیقه استراحت بین هر دفعه با ۱۰۰ درصد توان و تلاش خود ورزش کنند.

پس از پایان هر جلسه محققان مقدار انرژی مصرف شده توسط هر شرکت کننده را از طریق مقایسه بیوپسی عضلانی از ران هر فرد با قبل ورزش (بلافاصله بعد از سه ساعت پس از اتمام تمرین) محاسبه کردند.

آنان دریافتند که میتوکندری‌ها (ساختار‌هایی که موجب تولید انرژی در سلول می‌شوند) در عضلات ران شرکت کنندگان در گروه‌های مختلف ورزش (۱/طولانی‌تر - ۲/سرعت و شدت بالاتر) تقریبا یکسان بوده است.

نویسندگان این مقاله در مجله فیزیولوژی آمریکا نوشتند: این یافته‌ها پیامد‌های مهمی برای افزایش درک ما در مورد نحوه استفاده از ورزش جهت افزایش سلامت متابولیک برای کل جمعیت جامعه به دنبال داشته است.

کد خبرنگاری
397229
تهیه و تنظیم توسط:
لاله صامتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11435816 | منبع: سلامت نیوز | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11435816/برای-کاهش-وزن-فقط-دو-دقیقه-ورزش-کنید/