یک شنبه 24 آذر 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11436282
["موفقیت"]

پرتاب نخستین ماهواره ارتباطی چین به فضا

چین با موفقیت یک ماهواره ارتباطی مدار نزدیک به زمین را با استفاده از موشک حامل «لانگ مارژ 11» از مرکز پرتاپ ماهواره «جیوکوان» واقع در شمال غرب این کشور به فضا پرتاب کرد که نشان‌دهنده گام بزرگی در پرتاب ماهواره‌های ارتباطی چین در مدار نزدیک به زمین است.

براساس گزارش «سی‌جی‌تی‌ان»، ماهواره «هانگیان 1» نخستین ماهواره ارتباطی از خانواده ماهواره‌های هانگیان است که انتظار می‌رود فناوری‌های ارتباطات پهنای باند نزدیک به مدار زمین را محقق کند.

طبق گفته سایت اسپیس فلایت ناسا، این نخستین ماهواره در یک شبکه ارتباطی فضایی وسیع بوده که قادر به پوشش هر گوشه‌ از زمین از جمله قطب شمال و قطب جنوب است.

این ماهواره در سال 2016 با هدف ساخت یک شبکه ارتباطی فضایی از 156 ماهواره ارتباطی در مدار نزدیک به زمین و در ارتفاع 160 تا 2 هزار کیلومتری، توسط شرکت علوم فضایی و فناوری چین، معرفی شد.

پس از تکمیل شدن، این شبکه یک سیستم همه‌جانبه ارتباطات، هوانوردی و سنجش از راه دور را برای تمام افراد در سراسر جهان فراهم خواهد کرد.

کد خبرنگاری
678880
تهیه و تنظیم توسط:
محمد امینی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11436282 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11436282/پرتاب-نخستین-ماهواره-ارتباطی-چین-به-فضا/