پنج شنبه 15 خرداد 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11437191

سریع‌ترین خودرو هاچ‌بک جهان معرفی شد

سریع‌ترین خودرو هاچ‌بک جهان با تجهیز به موتور جت با 2000 اسب‌بخار قدرت در ایالات متحده آمریکا معرفی شد.

شهروندی آمریکایی در شهر کلورادو با کسب مجوز‌های لازم خودرو کوچک خود را به موتور جت مجهز کرد و سریع‌ترین خودرو جهان را مورد آزمایش قرار داد.

موتور جت نصب شده بر روی خودرو هاچ‌بک متعلق به بالگرد است. خودروی هاچ‌بک مجهز شده به موتور جت در اصل موتوری با 60 اسب‌بخار قدرت و سه سیلندر است. این خودرو با 2000 اسب‌بخار قدرت موتور توانایی رسیدن به سرعت حداکثری 354 کیلو‌متر بر ساعت را دارد و تنها در عرض 9 ثانیه به سرعت 258 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. البته لازم به ذکر است که رسیدن به چنین سرعتی باعث مصرف بیش‌ از اندازه سوخت نیز می‌شود، به طوری که خودرو هاچ‌بک دارای موتور جت تنها در 5 دقیقه 56. 8 لیتر بنزین مصرف می‌کند.

متاسفانه با وجود خطرات بسیار این خودرو کوچک ولی سریع مجوز‌های لازم برای تردد در خیابان را کسب کرده است. البته این خودرو به تجهیزات خاصی نیز برای تردد در خیابان‌های شهر مجهز شده است. ترمز‌های تقویت شده و سنسورهای قوی برای تشخیص فاصله با خودروها و موانع در حین رانندگی بخشی از این تجهیزات است.

صاحب این وسیله نقلیه عجیب، خودرو خود را عضوی از خانواده‌اش می‌داند و امیدوار است در آینده با روش به کار رفته، در این خودرو سریع‌ترین اتوبوس مدرسه و سریع‌ترین موتور چهار چرخ ساخته شود. کاربران فضای مجازی پس از مشاهده خبر این خودرو واکنش نشان دادند و گفتند سوار این خودرو شدن، شجاعت خاصی نیاز درد.

کد خبرنگاری
163500
تهیه و تنظیم توسط:
آیدین میرزایی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11437191 | منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11437191/سریع‌ترین-خودرو-هاچ‌بک-جهان-معرفی-شد/