پنج شنبه 30 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11438323

ادعاهای جدید ژنرال صهیونیست درباره ایران و عراق

ژنرال «تمیر هایمن» رئیس رکن اطلاعاتی ارتش رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) در اظهار نظری جنجالی تهدید کرد اگر نیاز باشد مانند سوریه، علیه عراق نیز حملاتی را انجام خواهند داد.

هایمن در همایش نشریه «کالکالیست» با ادعای وجود تونل‌های حزب‌الله در شمال فلسطین اشغالی گفت: «این حقیقت که حزب‌الله توانایی حفر تونل دارد، می‌تواند منجر به تصمیمات غیرمسئولانه‌ای شود و به‌همین دلیل مهم است که ما چنین توانمندی‌های دشمنانمان را جدی بگیریم».

به نوشته خبرگزاری «رویترز» وی با بیان اینکه ایران اکنون در دوره یک توافق هسته‌ای ناپایدار قرار دارد، ادعا کرد: «البته آنها تلاش می‌کنند در چارچوب این توافق باقی بمانند ولی به دنبال راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌ها نیز می‌گردند».

این ژنرال صهیونیست با ادعای اینکه ایران می‌تواند از عراق به‌عنوان سکوی پرتاب موشک‌هایش به سمت اسرائیل استفاده کند، افزود: «عراق تحت نفوذ روزافزون ایران است».

هایمن تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از سوریه را فرصتی برای تثبیت نظامی ایران در منطقه ادعا کرده و گفت: «آنها (ایرانی‌ها) شاید عراق را به عنوان عرصه مناسبی برای تثبیت (نظامی) خود ببیند، مانند آنچه که در سوریه انجام دادند».

وی با اشاره به موفقیت‌های می‌دانی چشمگیر دولت سوریه در عقب‌راندن معارضان و شکست‌دادن تروریست‌ها و همچنین خروج نظامیان آمریکایی از شمال این کشور، پیش‌بینی کرد که در سال ۲۰۱۹ شاهد «تغییر قابل توجهی» در سوریه خواهند بود.

رئیس رکن اطلاعاتی ارتش اسرائیل در این باره توضیح داد: «این حضور ایران، به همراه بازگشت سوریه به ثبات تحت چتر حفاظتی روسیه، چیزی است که ما به‌دقت مراقب آن هستیم».

کد خبرنگاری
397229
تهیه و تنظیم توسط:
لاله صامتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11438323 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11438323/ادعاهای-جدید-ژنرال-صهیونیست-درباره-ایران-و-عراق/