جمعه 30 مهر 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11438505

کفاشیان: تلاش می‌کنم تاج جای مرا بگیرد

رأس ساعت مقرر به خدمت او رسیدیم اگرچه میهمان داشت ولی با فراغ بال میزبان‌مان شد، فقط یک شرط داشت: «دیگر نمی‌خواهم مصاحبه کنم. هر اندازه در همه این سال‌ها صحبت کردم دیگر بس است! الان باید مسئولان مربوطه صحبت کنند! هرچند به‌زودی شاید برای همیشه از فوتبال بروم. » با این حال و بعد از اصرار ما راضی می‌شود چند جمله‌ای را به گفت و گو بپردازد.

صحبت‌هایمان با رئیس سابق فدراسیون فوتبال که اواخر هفته برای حضور در کمیته اجرایی جام‌ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ مسافر امارات است، گل انداخت و درباره مسائل مختلف فوتبال کشور حرف زدیم. از او درباره هیأت‌رئیسه فدراسیون فوتبال و موانع قانونی حضور بازنشسته‌ها در هیأت‌رئیسه سوال کردیم. رسانه‌ها در این باره نوشته بودند براساس ابلاغ صورت گرفته از سوی معاونت حقوقی مجلس شورای اسلامی و همچنین دیوان محاسبات کشور، رؤسای هیأت فوتبال استان‌ها از قانون منع‌به‌کارگیری بازنشسته‌ها معاف شدند، چون در تحلیل شغل این افراد آمده است رؤسای هیأت فوتبال استان‌ها هیچ‌گونه قرارداد حقوقی ندارند و حق‌الزحمه‌ای دریافت نمی‌کنند و ساعات حضور آنها در هیأت‌ها، هفته‌ای دو، سه‌بار و هر‌بار هم در حد یکی دو ساعت است بنابراین سمتی که آنها عهده‌دار هستند شغل به‌حساب نمی‌آید و بابت این حضور نیز پولی هم دریافت نمی‌کنند. حالا فدراسیون فوتبال در تلاش است از این تبصره برای معافیت بازنشسته‌های فدراسیون فوتبال که عضو هیأت‌رئیسه هستند، استفاده کند.


شرط ماندن بازنشسته‌های هیأت‌رئیسه

از کفاشیان به‌عنوان اولین سوال این‌طور می‌پرسیم که گویا فدراسیون فوتبال در توضیح عضویت در هیأت‌رئیسه فدراسیون فوتبال برای معاونت حقوقی مجلس شورای اسلامی آورده است، اعضای هیأت‌رئیسه فدراسیون مانند رؤسای هیأت استان‌ها هفته‌ای یک‌بار در فدراسیون برای شرکت در جلسات جمع می‌شوند و هیچ‌گونه قرارداد حقوقی ندارند و حق‌الزحمه‌ای هم دریافت نمی‌کنند.

وی در جواب با تأیید این موضوع گفت: «درست است. قبلاً هم این بحث بود. برخی می‌گفتند هیأت‌رئیسه شامل این قانون می‌شود و برخی دیگر گفته بودند شامل قانون نمی‌شود. در همین راستا آقای تاج گفت در این خصوص از وزارت ورزش سوال کرده که در پاسخ اعلام کردند اگر اعضای هیأت‌رئیسه کار اجرایی نداشته باشند، مشکلی ندارند. برای همین من از کمیته فوتسال کنار رفتم. حتی اسناد مالی را که در گذشته با توجه به اختیار تاج، امضا می‌کردم را هم دیگر امضا نمی‌کنم. البته باید تاکید کنم سازمان لیگ فوتسال یک شرکت خصوصی محسوب می‌شود که مستقل از فدراسیون فوتبال اداره می‌شود. بنابراین من در سازمان لیگ فوتسال هستم و فقط از کمیته فوتسال که مربوط به فدراسیون فوتبال می‌شود، استعفا کردم. »

کمک برای پست گرفتن تاج

نایب‌رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره این پست مهم خود گفت: «دوره نایب‌رئیسی من در آسیا، فروردین ۹۸ به پایان می‌رسد ولی همه تلاشم را می‌کنم تا مهدی تاج که به‌عنوان نماینده ایران برای حضور در بین نواب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شده، به این سمت برسد. حضور یک فرد ایرانی در بین نواب کنفدراسیون فوتبال آسیا اهمیت بسیاری دارد و تلاشم را برای انتخاب شدن تاج خواهم کرد. »

مجمع پیش رو، انتخاباتی نیست

کفاشیان درباره مجمع پیش روی فدراسیون فوتبال و اینکه آیا امکان تغییرات در هیأت‌رئیسه آن وجود دارد یا خیر، گفت: «دستور جلسه مشخص است و بعید است چنین اتفاقی بیفتد. اگر هم بنا به تغییر باشد، تاج می‌تواند نواب رئیس که انتخابی هستند را تغییر دهد، در غیر این صورت برای انتخاب نفرات جدید باید از قبل برنامه‌ریزی کرده و مقدمات حضور نامزدها و انتخابات را فراهم کرد. در این مجمع گزارش عملکرد فدراسیون فوتبال و گزارش صورت‌های مالی منتهی ارائه خواهد شد و بعید است این مجمع انتخاباتی باشد. »

تیم ملی؟ پیش‌بینی نمی‌کنم، دعا می‌کنم

در پایان درباره شرایط تیم‌ملی و امکان قهرمانی این تیم در جام‌ملت‌های آسیا از رئیس سابق فدراسیون سوال کردیم. وی گفت: «نمی‌دانم، چون در جریان امور آماده‌سازی این تیم قرار ندارم! ان‌شاءالله که این تیم نتیجه خوبی بگیرد. معتقدم نمی‌شود قهرمانی تیم‌ملی را پیش‌بینی کرد اما ما دعاگوی تیم‌ملی هستیم. »

کد خبرنگاری
163259
تهیه و تنظیم توسط:
پدرام منصوری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11438505 | منبع: روزنامه فرهیختگان | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11438505/کفاشیان-تلاش-می‌کنم-تاج-جای-مرا-بگیرد/