جمعه 30 مهر 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11438891
["قربانی"]
["قاچاق"]

۱۵هزار تولیدکننده پوشاک قربانی منافع ۱۰۰فروشگاه

هفته گذشته بود که حمیدرضا دهقانی‌نیا، مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به آغاز برخورد با برندهای محرز پوشاک قاچاق در واحدهای تجاری، از تشکیل تیم‌هایی با حضور نمایندگان سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، اتاق اصناف و پلیس خبر داده بود که به مجتمع‌های هدف مراجعه و اخطار کتبی نهایی پیش از مقابله را به واحدهای صنفی ابلاغ کرده‌اند. اینجا است که دیگر هیچ بهانه‌ای باقی نمی‌ماند و البته از هفته آجاری نیز با اضافه شدن نمایندگان تعزیرات به تیم‌های عمل‌کننده، طرح برخورد با عرضه‌کنندگان پوشاک قاچاق آغاز شده است.

به موازات این، درست از دوشنبه ۱۱ دی‌ماه هم، برخورد گام به گام با پوشاک محرز قاچاق شروع شد و به اذعان بهرام شهریاری، نایب رئیس اتحادیه نساجی و پوشاک ایران، در گام اول با فروشگاه‌های با متراژ بیش از ۴۰۰ متر در مجتمع‌های شناخته شده تهران برخورد صورت گرفته است که این فروشگاه‌ها با تابلوی یک برند، پوشاک غیرمجاز را عرضه می‌کردند.

اما گویا این موضوع به مزاج بعضی افراد خوش نیامده و با بهانه‌های واهی، درصدد متوقف کردن و اشکال‌گیری از طرح مذکور هستند؛ به طوری که مجید افتخاری، عضو هیأت مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران نیز در این باره اعلام کرده که در چند روز اخیر، برخی از مسئولان و افراد در حوزه‌های مختلف صنعت پوشاک به بهانه اینکه این اقدامات، منجر به از بین رفتن آرامش بازار می‌شود، سعی در توقف طرح داشته‌اند.

وی با طرح این پرسش که چگونه ممکن است، جمع‌آوری متقلبین منجر به از بین رفتن آرامش بازار شود، گفت: این افراد یک جریان سازمان‌یافته را تشکیل می‌دهند که با دو کلید «واژه آرامش بازار از بین می‌رود» و «بازار پلیسی می‌شود»، قصد جلوگیری از برخورد با برندهای متلقب را دارند.

این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که به اذعان سعید جلالی‌قدیری، دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک، ۱۰۰ هزار فروشگاه عرضه‌کننده پوشاک در کشور وجود دارد که مسلماً برخورد با ۱۰۰ فروشگاه، آن هم فروشگاه‌هایی که پوشاک خارجی را در قالب برندهای معتبر بین المللی عرضه کرده و مربوط به دهک مصرف‌کننده پوشاک لاکچری است، هیچ تأثیری در عرضه عمومی پوشاک کشور ندارد. در واقع اینگونه می‌توان گفت که نسبت یک به هزار فروشگاه، عدد ناچیزی است و نمی‌توان گفت که برخورد با این تعداد فروشگاه، کمبودی در بازار شب عید ایجاد می‌کند و به این ترتیب، نظم بازار را به هم می‌ریزد.

همچنین به اذعان رضا تازیکی، مدیر طرح ملی تکاپو نیز در زنجیره صنعت پوشاک ایران، ۸۶۰ هزار نفر مشغول به کار هستند و یا آنکه بنا بر آمارهای موجود، ۱۵ هزار واحد صنفی و ۱۵۰۰و احد صنعتی تولیدکننده پوشاک در کشور وجود دارد که این اعداد و ارقام نشان می‌دهد، این صنعت به عنوان صنایع کاربر شناخته شده و موجب ایجاد اشتغال بسیار، با سرمایه کم می‌شود.

با همه این شرایط، حالا باید پرسید که آیا منافع این ۱۰۰ فروشگاه عرضه‌کننده پوشاک محرز قاچاق ارجح است یا ۱۵ هزار واحد صنفی و ۱۵۰۰و احد صنعتی تولیدکننده پوشاک؟

کد خبرنگاری
163500
تهیه و تنظیم توسط:
آیدین میرزایی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11438891 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11438891/۱۵هزار-تولیدکننده-پوشاک-قربانی-منافع-۱۰۰فروشگاه/