یک شنبه 14 آذر 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11438953
["رژیم غذایی"]

کدام چای در کاهش فشارخون تاثیر بیشتری دارد؟

چای ترش در ایران و کشورهای دیگر جهان نوعی درمان سنتی برای فشارخون بالا محسوب می‌شود. به گزارش بهداشت نیوز، فشارخون بالا باعث اعمال فشار اضافی بر رگ‌های خونی و سایر اندام های حیاتی بدن می‌شود. از جمله خواص آن


به نقل از خراسان، چای ترش، چای روزل یا چای قرمز که از کاسبرگ گیاه چای ترش تهیه و در بسیاری از مناطق دنیا به صورت نوشیدنی گرم یا سرد مصرف می شود، در کاهش خطر بیماری فشار خون که به «قاتل خاموش» هم شهرت دارد، بسیار مهم است. چای ترش می‌تواند فشارخون را به ۱۱. ۷ روی ۱۰ برساند. این نوع چای حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که تأثیر ضدفشارخون دارند. اگر می‌خواهید تأثیرات مثبت این نوع چای را روی فشارخون خود دریابید، باید آن را روزانه مصرف کنید.


اگر فشارخونتان بالاست، رژیم غذایی شما یکی از راه‌های اصلی است که می‌توانید به واسطه آن، فشارخون خود را کاهش دهید. تغییر رژیم غذایی به همراه تغییرات مناسب در سبک زندگی و حمایت هدفمند تغذیه‌ای نه تنها باعث کاهش فشارخون می‌شود بلکه تأثیرات قابل‌توجهی روی سلامت قلبی عروقی‌تان خواهد داشت.
چای ترش در ایران و دیگر کشورهای جهان نوعی درمان سنتی برای فشارخون بالا محسوب می‌شود، این در حالی است که گفته می‌شود نوشیدن منظم آب انار نیز از دیگر راه‌های کاهش فشارخون است.

کد خبرنگاری
374936
تهیه و تنظیم توسط:
نسیم بیاتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11438953 | منبع: سلامت نیوز | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11438953/کدام-چای-در-کاهش-فشارخون-تاثیر-بیشتری-دارد/