یک شنبه 14 آذر 1400
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11438955

مضرات "آب ویتامینه"

آب ویتامینه از جمله نوشیدنی‌هایی است که شرکت‌های تولیدکننده، آن را به عنوان محصولی سالم معرفی می‌کنند اما آیا این نوشیدنی واقعا برای بدن مفید است؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد ادعاهایی که در مورد فوائد مصرف آب ویتامینه برای بدن وجود دارد بر مبنای شواهد علمی نیستند و این محصول به بهبود سلامت عمومی کمک نمی‌کند. اغلب در تبلیغات این محصول به تاثیر آن در افزایش قدرت تمرکز و انرژی در کنار دیگر خواص آن اشاره می‌شود.

این نوشیدنی حاوی مواد قندی افزودنی است و در یک بطری از آن ۱۲۰ کالری و ۳۲ گرم ماده قندی وجود دارد. درحالیکه نوع قند مصرفی در این نوشیدنی در هر کشوری مختلف است، یک نوع از آب ویتامینه تولیدی در آمریکا حاوی فروکتوز کریستالی است که ترکیب مضری به حساب می‌آید.

به گفته کارشناسان زیاده‌روی در مصرف فروکتوز موجب افزایش سطح کلسترول خون، تری‌گلیسیرید، فشار خون، مقاومت انسولین، انباشت چربی و بیماری کبد چرب می‌شود.

علاوه بر این زیاده‌روی در مصرف برخی از مواد مغذی همچون ویتامین A و E مضر است. مصرف بیش از ۲۵ تا ۵۰ درصد از میزان توصیه شده این ویتامین‌ها خطر بروز مشکلات جسمی را افزایش می‌دهد. از آنجاییکه این ویتامین‌ها از طریق ادرار دفع نمی‌شوند مقدار مازاد آن در بافت‌های بدن انباشته می‌شود و به بروز مشکلات جسمی می‌انجامد.

به گزارش مدیکال دیلی، کارشناسان معتقدند بهتراست جبران کمبود مواد مغذی بدن از طریق رژیم‌های غذایی سالم انجام شده و در موارد حاد پس از مشورت با پزشک مکمل‌های خوراکی مصرف شود.

کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11438955 | منبع: ایسنا | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11438955/مضرات-آب-ویتامینه/