پنج شنبه 14 آذر 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11439270
["عکس"]

جگر چرب اردک شکنجه شده؛ غذای گرانقیمت فرانسوی!

غذایی به نام «Foie Gras» به معنی جگر چرب، غذای تجملی و گران قیمت فرانسوی است. برای تهیه این غذا مرغابی و غاز‌ها را مجبور می‌کنند مقدار زیادی چربی بخورند تا بیش از اندازه چاق شوند و به بیماری جگر چرب مبتلا شوند.


اما این غذای لذیذ به چه قیمتی تهیه می‌شود؟


پرندگان مجبور می‌شوند مقدار زیادی روغن و غذای چرب بخورند حتی اگر میلی به خوردن آن نداشته باشند. یک لوله فلزی از گلوی حیوان به داخل معده وارد می‌کنند و به حیوان غذا می‌خورانند تا حدی که جگر آن‌ها بزرگ و بزرگ‌تر شود.


سپس آن‌ها را درون قفس‌های بسیار کوچک قرار داده و مجبور می‌کنند که در یک حالت ثابت و بدون حرکت بایستند تا انرژی مصرف نکنند.

پا‌های آن‌ها در اثر ایستادن‌های ثابت و طولانی مدت، ورم می‌کند؛ و نمی‌توانند بخوابند؛ و البته نیازی هم به خواب نیست، چون دوباره مجبور هستند غذا بخورند.


آن‌ها سعی می‌کنند از جان خود دفاع کنند، اما این تلاش هم بی‌فایده است. آن‌ها زندگی غم انگیزی دارند...


آن‌ها را مجبور به خوردن می‌کنند تا جایی که بمیرند و یا بدن آن‌ها نتواند این مقدار غذا را تحمل کنند. همانطور که می‌بینید غذا از دهان حیوان بیرون زده...


آن‌هایی که زنده می‌مانند بیمار می‌شوند؛ و از مخرج آن‌ها هنگام دفع مدفوع، خون جاری می‌شود. آن‌ها نه تنها از ناحیه دهان و گلو دچار جراحت می‌شوند، بلکه در تمام مدت زندگی غم انگیز خود از دل درد و ورم و درد پا عذاب می‌کشند.

نه خوابی دارند و نه حرکت و جنب و جوشی، که مطابق غریزه خود و مطابق آزادی و زندگی‌ای که خداوند به آن‌ها داده بتوانند آسمان را ببینند، روی زمین راه بروند و در آب شنا کنند. در عکس زیر می‌توانید جگر چرب را در مقایسه با جگر معمولی حیوان ببینید.


اما آیا واقعا می‌توان محصولی که از زجر دادن و شکنجه شدن حیوانات تهیه شود را غذا نامید؟
کد خبرنگاری
308110
تهیه و تنظیم توسط:
رامین عضدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11439270 | منبع: وبسایت عجیبترین | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11439270/جگر-چرب-اردک-شکنجه-شده-غذای-گرانقیمت-فرانسوی/