دو شنبه 12 خرداد 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11439374

ساعت طلایی برای خوابیدن

خواب دم غروب درطب سنتی ایران، معروف به خواب هلاکت است؛ بنابراین افراد باید بین ساعت ۲۱تا ۲صبح بخوابند تا عملکرد هورمون‌ها دچار اشکال نشود.


به نقل از خراسان، منیر السادات روح اللهی متخصص طب سنتی درباره ساعت بیولوژیک بدن و تاثیر خواب بر بدن اظهار کرد: خداوند می‌فرماید ما شب را برای شما مایه آرامش قرار دادیم و نباید ریتم شب به هم بخورد ولی امروزه استفاده از چراغ خواب‌ها موجب تغییر شده است.

به گفته وی، افراد باید بین ساعت 9 تا 2 صبح خواب باشند چرا که این ساعت طلایی برای خواب است و سیستم هورمونی بدن فرد به خواب 9 شب تا 2 صبح نیاز دارد. بسیاری از افراد عادت کرده اند روزها بخوابند و شب‌ها بیدار باشند که این مسئله بر سیستم بدنی آن ها تاثیر می گذارد و در طب سنتی ایران، خواب دم غروب به خواب هلاکت یا مرگ تشبیه شده است.

غده هیپوتالاموس بین 9 شب تا 2 صبح بیشترین فعالیت خود را دارد.


امروزه ریتم بدن انسان ها به هم خورده است چراکه خیلی از افراد تا نیمه شب بیدار و مشغول تماشای تلویزیون یا کار با رایانه هستند و ناخواسته به بدن خود آسیب می‌رسانند. خواب بی‌موقع و دیرهنگام، پیری زودرس را در پی دارد.

کد خبرنگاری
397229
تهیه و تنظیم توسط:
لاله صامتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11439374 | منبع: سلامت نیوز | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11439374/ساعت-طلایی-برای-خوابیدن/