دو شنبه 18 فروردین 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11439504
["گوشی"]
["گوشی","موبایل"]

پلیس به گوشی قاپی زن و شوهر هونداسوار پایان داد

این زوج جوان که هر دو به مواد مخدر شیشه اعتیاد دارند با استفاده از موتور سیکلت طرح هوندا اقدام به سرقت گوشی های همراه مردم می کردند.

این سارقان با پوشاندن پلاک موتور سیکلت خود، به صورت دو ترک در ساعات مختلف شبانه روز و در نقاط مختلف شهر و بیشتر در خیابان های نواب، انقلاب، سی متری جی و میدان حر اقدام به سرقت تلفن همراه شهروندان کرده و پس از دستگیری در بازجویی های صورت گرفته علت سرقت خود را تامین هزینه اعتیاد و مخارج زندگی خود و فرزندشان اعلام کردند.

این سارقان تاکنون به بیش از ۵۰ فقره سرقت انواع گوشی همراه اعتراف و در بازجویی های صورت گرفته اعلام کردند که گوشی های سرقتی را به حداقل قیمت به مالخری به نام مجید می‌فروختند.

یکی از مالباخته ها به نام امید در این زمینه گفت: در خیابان سی متری جی با گوشی همراهم در حال صحبت کردن بودم که نا غافل توسط یک زن و مرد موتور سیکلت سوار گوشی همراه من به سرقت برده شد که پس از آن سعی کردم که پلاک موتور سیکلت سارقان را یادداشت کنم که دیدم پلاک موتور سیکلتشان را پوشانده اند و شماره آن قابل خواندن نیست.

زن جوانی که گوشی همراه آن توسط سارقان به سرقت رفته بود نیز در شکایت به پلیس اعلام کرد: چند روزی بیشتر نبود که گوشی ام را خریده بودم در ایستگاه بی آر تی در حالی که منتظر اتوبوس بودم مشغول ارسال پیامک بودم که در یک لحظه گوشی همراه من توسط زنی که ترک‌نشین یک دستگاه موتور سیکلت بود سرقت شد.

مرد جوان (نیما) که دارای دو فقره سابقه کیفری به اتهام خرید و فروش مواد مخدر و موبایل قاپی است در بازجویی های صورت گرفته مدعی است که همسرش وی را وادار به انجام این کار می کرده است.

نیما که حدود ۶ ماه پیش به اتهام سرقت موبایل پس از تحمل چندین ماه حبس از زندان تهران بزرگ آزاد شده است در اعترافات خود مدعی است از ۵ ماه پیش با همدستی همسرش (سارا) برای تامین مخارج زندگی و مصرف مواد مخدر این سرقتها را انجام می داده است.

در بررسی های صورت گرفته محل اختفای این زوج سارق در سه راه مقدم شناسایی و سارقان در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال داده شدند.

سرهنگ کارآگاه عزیز خانی فرمانده پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه استفاده از لوازم جانبی همچون هندزفری می تواند در کاهش سرقت گوشی همراه تاثیر داشته باشد، بیان داشت: این زوج جوان به دستور قاضی شعبه دهم بازپرسی ناحیه دهم دادسرای تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

کد خبرنگاری
163500
تهیه و تنظیم توسط:
آیدین میرزایی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11439504 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11439504/پلیس-به-گوشی-قاپی-زن-و-شوهر-هونداسوار-پایان-داد/