پنج شنبه 30 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11441070

رایزنی جابری انصاری با روس‌ها درباره سوریه و یمن

به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت امور خارج روسیه اعلام کرد که "میخائیل بوگدانوف" نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی و معاون وزیر امور خارجه این کشور روز پنجشنبه با "حسین جابری انصاری" مشاور مسائل سیاسی وزیر امور خارجه ایران دیدار کرده و طرفین درباره مسائل مهم منطقه‌ای رایزنی کردند.

بر اساس این اطلاعات، در جریان مذاکرات مرسوم دوجانبه، طرفین روند توسعه اوضاع کنونی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، با توجه خاص به وضعیت سوریه، یمن، سودان، عراق و لیبی و همچنین مسائل مربوط به فلسطین را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

پیش از این، آقای جابری انصاری با "سرگئی ورشینین" معاون وزیر امور خارجه روسیه و "الکساندر لاورنتیف" نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه نیز دیدار و گفت و گو کرده بود.

وزارت خارجه روسیه یادآور شده است که مهمترین موضوع مورد مذاکره طرفین در دیدار پیرامون روند حل و فصل سیاسی اوضاع در سوریه، با توجه به تصمیم آمریکا برای خارج کردن نیروهای نظامی این کشور از سوریه بود.

در این رابطه دیپلمات‌های ایرانی و روسی بار دیگر بر لزوم پایبندی به استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.

شرکت کنندگان در این رایزنی‌ها روند حل و فصل سیاسی اوضاع، از جمله آغاز به کار کمیته قانون اساسی سوریه و همچنین دیگر مسائل مهم منطقه که در حال حاضر در دستور کار شورای امنیت سازمان ملل قرار دارد، از جمله مناقشه یمن را بررسی کردند. طرفین از تلاش‌های "مارتین گریفیتس" نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن در جهت حل و فصل مسالمت آمیز اوضاع در این کشور حمایت کردند.

کد خبرنگاری
163500
تهیه و تنظیم توسط:
آیدین میرزایی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11441070 | منبع: تسنیم | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11441070/رایزنی-جابری-انصاری-با-روس‌ها-درباره-سوریه-و-یمن/