پنج شنبه 30 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11441082
["کردستان"]

تغذیه نامناسب = ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر، تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است، تصریح کرد: مطالعات انجام شده نشان داده که با رعایت تغذیه مناسب تا 80 درصد دیابت، 50 درصد بیماری‌های قلبی- عروقی و 30 تا 40 درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری است.

فرزام بیدارپور درجلسه هماهنگی نهمین پویش ملی تغذیه سالم که در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری و اجرای پویش، بیماری‌های غیرواگیر است چرا که مهم‌ترین علت مرگ و میر در کشور به شمار می‌رود به طوری که 82 درصد بار بیماری‌ها در ایران به بیماری‌های غیرواگیر اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر، تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است، تصریح کرد: مطالعات انجام شده نشان داده که با رعایت تغذیه مناسب تا 80 درصد موارد دیابت، 50 درصد بیماری‌های قلبی عروقی و 40-30 درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم در کاهش بروز بیماری‌های غیرواگیر ترویج فرهنگ تغذیه سالم است، گفت: در این راستا دفتر بهبود تغذیه جامعه، در جهت ارتقاء سواد تغذیه‌ای جامعه، هر ساله اقدام به برگزاری پویش ملی آموزش همگانی تغذیه در سراسر کشور برگزار می‌کند.

بیدارپور بیان کرد: امسال همچون سنوات گذشته نهمین پویش ملی تغذیه سالم با تأکید بر شعار " از امروز با تغذیه سالم برای فردایی با سلامتی شروع کنیم از تاریخ 20 دی تا 30 دی ماه با همکاری تمام ارگان‌ها برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در استان کردستان با اهدافی از جمله ارتقاء آگاهی، نگرش و عملکرد مردم جامعه درخصوص کاهش مصرف قند، نمک و چربی، افزایش آگاهی سیاستگذاران و مسئولان مرتبط با سلامت تغذیه‌ای جامعه، برگزار خواهد شد.

کد خبرنگاری
397229
تهیه و تنظیم توسط:
لاله صامتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11441082 | منبع: ایسنا | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11441082/تغذیه-نامناسب-=-ابتلا-به-بیماری‌های-غیرواگیر/