دو شنبه 27 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11441135
["شکست"]
["شکست"]

پیامد شکست غیر منتظره پاری سن ژرمن

در یکی از مسابقات مرحله یک چهارم نهایی جام اتحادیه فوتبال فرانسه (کوپ دلالیگ) روز چهارشنبه پاریسن‌ژرمن در ورزشگاه استاد دو فرانس میزبان گنگام بود و در پایان با شکست ۲-۱، حذف تلخی را در برابر مهمان خود تجربه کرد.

پاریسن در این مسابقه در دقیقه ۶۳ توسط نیمار از حریف پیش افتاد اما دو پنالتی گنگام در دقایق ۸۳ و ۹۲، سند حذف پاریسی‌ها از جام اتحادیه را امضا کرد. اما این شکست به جز از دست رفتن نخستین جام فصل، یک رکورد شگفت انگیز دیگر را هم برای پاریسن‌ژرمن به پایان رساند.

به نقل از سایت فیفا، این شکست اولین باخت پاریسن‌ژرمن در یکی از دو جام داخلی فرانسه (جام اتحادیه و جام حذفی) بعد از ۴۴ پیروزی متوالی بود. پاریسی‌ها آخرین بار در روز ۲۲ ژانویه ۲۰۱۴ و با شکست خانگی ۲-۱ مقابل مون‌پلیه در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی (کوپ دو فرانس) طعم شکست در یکی از جام‌های داخلی را چشیده بودند.

شاگردان لورن بلان بعد از آن باخت، با پیروزی‌های ۲-۱ مقابل نانت و لیون به ترتیب در مراحل نیمه نهایی و فینال، قهرمان جام اتحادیه فصل ۱۴-۲۰۱۳ شدند.

تیم‌های لیگ یک فرانسه برای قهرمانی در جام اتحادیه ۴ بازی و برای قهرمانی در جام حذفی ۶ بازی را پشت سر می‌گذارند. پاریسن‌ژرمن از آغاز فصل ۱۵-۲۰۱۴ تا پایان فصل ۱۸-۲۰۱۷، در ۴ فصل متوالی و با هدایت لورن بلان و اونای امری در تمامی این مسابقات به پیروزی رسید تا ضمن فتح همزمان جام اتحادیه و جام حذفی در این ۴ فصل، شمار بردهای متوالی خود در دو رقابت حذفی داخلی را به عدد ۴۲ برساند.

پاریسن‌ژرمن فصل جدید رقابت‌های حذفی را نیز با برتری ۲-۱ مقابل اورلئان در مرحله یک هشتم نهایی جام اتحادیه آغاز کرد. شاگردان توخل در مرحله یک سی و دوم نهایی جام حذفی و در دیداری که سه روز قبل از شکست مقابل گنگام برگزار شد، به پیروزی ۴-۰ مقابل پونتیوی رسیدند تا با این دو پیروزی، شمار بردهای متوالی خود در رقابت‌های حذفی را به عدد ۴۴ رسانده باشند. اما شکست ۲-۱ مقابل گنگام این نوار را پاره کرد و اولین جام فصل را از چنگ مردان مربی آلمانی ربود. حالا پاریسی‌ها امیدوارند در ادامه رقابت‌های جام حذفی موفق عمل کرده و برای پنجمین فصل متوالی این جام را از آن خود کنند.

نکته جالب درباره روند بردهای متوالی پاریسن‌ژرمن آن است که تمامی این ۴۴ پیروزی در جریان ۹۰ دقیقه رقم خورد و کار پاریسی‌ها در هیچ کدام از این مسابقات حذفی حتی به وقت‌های اضافه هم نکشید. از این ۴۴ برد، ۲۲ پیروزی سهم لورن بلان (سرمربی پاریسی‌ها در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶)، ۲۰ پیروزی سهم اونای امری (۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸) و ۲ پیروزی نیز سهم توماس توخل در فصل جاری بود.

کد خبرنگاری
367352
تهیه و تنظیم توسط:
نگار جوزی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11441135 | منبع: وب سایت برنامه نود | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11441135/پیامد-شکست-غیر-منتظره-پاری-سن-ژرمن/