دو شنبه 31 تیر 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11441156
["قربانی"]

بحران یمن با دخالت خارجی حل خواهد شد!

مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن که به روسیه سفر کرده است در گفت و گو با خبرگزاری روسی راشاتودی اظهار داشت: راه حل بحران یمن جز از طریق تفاهم بین طرف‌های یمنی و بدون دخالت خارجی محقق نخواهد شد.

وی افزود: حادثه حمله پهپادی به پایگاه العند در استان لحج یمن نباید بر توافق استکهلم تاثیر بگذارد زیرا توافق استکهلم برای آتش‌بس در بندر الحدیده است.

روز گذشته نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در پاسخ به تداوم نقض آتش‌بس و حملات عربستان به این کشور مراکز تجمع متجاوزان و مزدوران در پایگاه هوایی العند در استان لحج را با یک پهپاد جدید موسوم به قاصف 2k هدف قرار دادند.

گفتنی است که متجاوزان سعودی و مزدوران آنها از زمان اجرایی شدن توافق سوئد تا کنون با تجاوزات بی وقفه خود به الحدیده و مناطق مختلف آن، آتش‌بس به دست آمده بر اساس این توافق و قطعنامه 2451 شورای امنیت سازمان ملل را نقض می‌کنند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.

کد خبرنگاری
308110
تهیه و تنظیم توسط:
رامین عضدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11441156 | منبع: تسنیم | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11441156/بحران-یمن-با-دخالت-خارجی-حل-خواهد-شد/