دو شنبه 31 تیر 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11441344

کاهش مناطق تحت اشغال بازمانده‌های داعش در شرق رود فرات به 50 کیلومتر مربع + نقشه میدانی و عکس

تازه‌ترین خبرها از جنوب و جنوب شرق استان دیرالزور سوریه (نوار ساحلی شرق رود فرات) حاکیست، شبه نظامیان کُرد پس از تصرف شهرک «الشعفه» به سمت مواضع بازمانده‌های تروریست‌های داعش در محور جنوبی حمله کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، شبه نظامیان کُرد با کمک نظامیان آمریکایی و انگلیسی و پس از درگیری‌های سنگین در جنوب شهرک «الشعفه» توانستند محله «الرمیلان» را به تصرف خود دربیاورند.

نیروهای شبه نظامی کُرد در جریان عملیات در محله الرمیلان توانستند مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی تروریست‌های داعش را به غنیمت بگیرند؛ شماری از تروریست‌ها پس از متحمل شدن ضربات مهلک از این منطقه متواری شدند.

یک منبع میدانی در گفت و گو با مشرق به جزئیات درگیری‌ها در حومه جتوبی شهرک «الشعفه» اشاره کرد و افزود: تونل‌های تروریست‌های داعش منجر به غافلگیری شبه نظامیان کُرد در حومه جنوبی شهرک «الشعفه» شده است.

این منبع میدانی با بیان اینکه درگیری‌ها به حومه جنوبی شهرک «الشعفه» کشیده شده است، گفت: مناطق در حدفاصل شهرک الشعفه و بخش جنوبی میان طرفین دست به دست می‌شود.

وی افزود: حملات شبه نظامیان کُرد و ائتلاف غربی از محور جنوبی شهرک الشعفه به سمت حومه شهرک السوسه شدت گرفته اما راه پیشروی آنان در این محور با تصرف شهرک «البوبدران» باز می‌شود که در حدفاصل دو شهرک واقع شده است.

شبه نظامیان کُرد در نوار ساحلی شرق رود فرات درصدد هستند خود را به شهرک راهبردی السوسه برسانند اما تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده‌اند و تروریست‌های داعش در این محور همچنان مقاومت می‌کنند.

به گفته منابع میدانی، درگیری‌های در حومه شرقی شهرک «السوسه» میان شبه نظامیان کُرد و عناصر تروریستی داعش در جریان است و مناطق در این محور میان طرفین دست به دست می‌شود.

از محور جنوبی و نزدیکی‌های مرزهای مشترک با عراق خبر می‌رسد، درگیری میان شبه نظامیان کُرد و عناصر تروریستی داعش در بخش شمالی شهرک باغور فوقانی همچنان ادامه دارد.

براساس اطلاعات به دست آمده، تروریست‌های داعش در محورهای شمالی شهرک باغور فوقانی همچنان مقاومت می‌کنند و مناطق در این محور هم میات طرفین دست به دست می‌شود.

حملات هوایی و توپخانه ای ائتلاف غربی (آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها) در نوار ساحلی شرق رود فرات ادامه دارد؛ نیروهای شبه نظامی کُرد در جریان عملیات در نوار ساحلی شرق رود فرات توانستند دو تروریست داعشی را با ملیت آمریکایی اسیر کنند.

با پیشروی جدید شبه نظامیان کُرد، مساحت تحت اشغال بازمانده‌های گروه تروریستی داعش در نوار ساحلی شرق رود فرات در حال حاضر به حدود ۵۰ کیلومتر مربع کاهش یافته و فقط شهرک‌های «السوسه، المراشده، صفافنه، الشجله و بخش شمالی باغور فوقانی» در اشغال آنان است.

کد خبرنگاری
367352
تهیه و تنظیم توسط:
نگار جوزی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11441344 | منبع: مشرق | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11441344/کاهش-مناطق-تحت-اشغال-بازمانده‌های-داعش-در-شرق-رود-فرات-به-50-کیلومتر-مربع-نقشه-میدانی-و-عکس/