چهار شنبه 29 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11441358

جزئیات حملات پهپادهای «قاصف- 2k» انصارالله به رژه نظامی در شرق استان لحج/ کشته و زخمی شدن 45 تن از فرماندهان ارشد سعودی و اماراتی در پایگاه نظامی «الع

پنج شنبه هفته گذشته فرماندهی مقاومت انصارالله یمن پس از دریافت اطلاعات دقیق از نیروهای ویژه، یگان‌های پهپادی را برای اجرای عملیات در شرق استان لحج به پرواز درآورد.

یگان‌های پهپادی مقاومت انصارالله در جریان این عملیات غافلگیرانه خاص موفق شدند رژه مزدوران سعودی و اماراتی را در شرق استان لحج هدف قرار دادند و ضربات مهلکی را به آنان وارد آوردند.

اگر چه خبر عملیات یگان‌های پهپادی انصارالله در رسانه‌های مختلف انعکاس زیادی داشت اما جزئیاتی از خسارت‌های وارد شده به مزدوران در جریان رژه در پایگاه نظامی «العند» در شرق استان لحج منتشر نشد.

یک منبع میدانی در گفت و گو با مشرق اعلام کرد: شمار زیادی از فرماندهان ارشد مزدوران سعودی و اماراتی در زمان رژه در پایگاه نظامی «العند» حضور داشتند و پهپادهای تازه رونمایی شده «قاصف- ۲k» تجمع آنان را در جایگاه مخصوص هدف قرار دادند.

این منبع میدانی افزود: دریابان عبدالله سالم النخعی، رئیس ستاد مشترک ارتش، سرلشکر صالح قائد الزندانی، معاون رئیس ستاد مشترک و احمد عبدالله ترکی، استاندار لحج در زمان حملات پهپادی در جایگاه مخصوص حضور داشتند.

وی اضافه کرد: سرلشکر محمد صالح طماح، رئیس گروه اطلاعات و شناسایی، سرلشکر فضل حسن محمد، فرمانده منطقه نظامی چهارم و فرمانده تیپ دوم حزم، سرلشکر ثابت مثنی جواس، فرمانده منطقه نظامی چهارم و فرمانده تیپ دوم حزم در جایگاه حاضر بودند.

این منبع میدانی افزود: سرهنگ دوم علی منصور الولیدی، مدیر بخش هدایت و ارشاد اخلاقی نیروهای مسلح سعودی و اماراتی و سرهنگ دوم ثابت جواس در زمان رژه در جمع فرماندهان حضور داشتند و هدف قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه پهپادهای انصارالله به صورت دقیق محل نشست فرماندهان مزدوران سعودی و اماراتی را در جایگاه مخصوص هدف قرار دادند، گفت: براساس اطلاعات به دست آمده، ۴۵ تن از فرماندهان نظامی و شخصیت‌های سیاسی در جریان حملات پهپادی کشته و زخمی شدند.

این منبع میدانی تصریح کرد: خبر کشته و زخمی شدن ۴۵ تن از فرماندهان ارشد نظامی مزدوران به همراه محافظان تأیید شده اما اسامی افراد به هلاکت رسیده در زمان حمله پهپادی منتشر نشده است.

نزدیک به ۹۵ درصد از مساحت استان لحج از جمله مناطق مرکزی، غربی، شرقی و جنوبی در اشغال مزدوران سعودی و اماراتی است و فقط بخش‌هایی از شمال استان در کنترل نیروهای یمنی است.

کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11441358 | منبع: مشرق | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11441358/جزئیات-حملات-پهپادهای-قاصف-2k-انصارالله-به-رژه-نظامی-در-شرق-استان-لحج-کشته-و-زخمی-شدن-45-تن-از-فرماندهان-ارشد-سعودی-و-اماراتی-در-پایگاه-نظامی-الع/