چهار شنبه 29 خرداد 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11441390
["شهاب حسینی"]
["شهاب حسینی","فیلم"]

چرا شهاب حسینی نقش منفی بازی نمی‌‌کند؟

اخیرا در گفت و گویی که تهیه‌کننده فیلم «متری شش و نیم» داشته است، متوجه شدیم چرا شهاب حسینی از بازی در این فیلم امتناع کرده است.

تلویحاً مشخص شد حسینی به دلیل اینکه دوست ندارد مخاطب در نقش‌های منفی او را ببیند و تعریفش در ذهن مخاطب شاید تغییر کند به‌رغم مذاکرات اولیه، از بازی در فیلم سعید روستایی انصراف داده است.

این هم از آن دست اتفاقاتی است که فقط در کشور ما رخ می‌دهد. به هر حال شهاب حسینی بازیگری محبوب، کاربلد و توانمند است که جزو گیشه‌دارهای سینما محسوب می‌شود. درست است که اصولا با توجه به جنس بازی، فیزیک صورت و حتی لحن و بیان، مخاطب عادت دارد بازیگر سوپراستار را در نقش‌های مثبت و خاکستری‌های متمایل به سفید ببیند اما این منطقی نیست که بازیگر تنها به دلیل باور تماشاگرش نقش‌های خاکستری و تلخ را نپذیرد.

بسیاری از بازیگران باسابقه سینمای دنیا تنها به دلیل نقش‌های منفی‌شان صاحب عنوان و شهرت شدند و در واقع نقش منفی توانمندی‌های یک بازیگر چند بعدی را بیش از پیش منعکس می‌کند.

شهاب حسینی بازیگری که در حس و تکنیک دارای کارنامه‌ای خوش رنگ و لعاب است باید از نقش‌های متفاوت، خاص و حتی عجیب و غریب هم استقبال کند تا ضمن فرار از کلیشه شدن فرصت تجارب جدید را از خودش نگیرد.

فراموش نکنیم عمر ستاره ماندن بازیگر مشخص و معین است و ستاره‌ها در هر نقطه‌ای که باشند بعد از مدتی تغییر جایگاه خواهند داد و عملا به یک بازیگر متوسط تبدیل می‌شوند. سابقه نشان داده بازیگرانی که در طول دوران بازیگری‌شان در نقش‌های متفاوت دیده‌ شده‌اند و ذهنیت مخاطب و کارگردانان مختلف را با زوایای مختلف هنرشان درگیر کرده‌اند هرگز از اوج افول نمی‌کنند و معمولا جایگاه‌شان دچار تغییر نمی‌شود.

شهاب حسینی می‌تواند حتی با حفظ محبوبیتش در نقش‌های سیاه نیز قد علم کرده و تحسین منتقدان را برانگیزد. به هر حال او بازیگری با عناوین جهانی است که نیاز دارد کارنامه‌ای پر و پیمان را از خود به یادگار بگذارد.

ضمن اینکه فراموش نکنیم مگر چند نقش متفاوت حتی منفی و سیاه در سینمای مملکت نوشته و به یک بازیگر پیشنهاد می‌شود؟ جسارت سعید روستایی می‌توانست فرصت حضوری متفاوت را به شهاب حسینی در جشنواره فیلم فجر امسال هدیه کند اما او دست رد به سینه این شانس حرفه‌ای زد.

برنا

کد خبرنگاری
821422
تهیه و تنظیم توسط:
حامد احمدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11441390 | منبع: بیتوته | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11441390/چرا-شهاب-حسینی-نقش-منفی-بازی-نمی‌‌کند/