دو شنبه 25 آذر 1398
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11441397

پمپئو: امریکا از خاورمیانه خارج نمی‌شود

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در گفت و گویی با شبکه العربیه، روابط آمریکا و عربستان را برای ثبات و امنیت منطقه اساسی خواند.

درباره موضوع جمال خاشقجی نیز گفت: خواهان آن هستیم که عاملان آن مورد بازخواست قرار گیرند. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته که روابط با عربستان را نمی‌توان در موضوع خاشقجی خلاصه کرد. عربستان همیپمان اساسی آمریکا است و ما به شراکت با آن ادامه می‌دهیم.

وی افزود: آمریکا خاورمیانه را ترک نمی‌کند. ما به شرکای خود می‌گوئیم که منطقه را ترک نخواهیم کرد. ما خواهان ائتلاف و قدرت عربی هستیم که بتواند با چالشها در منطقه مقابله کند. نابودی داعش در اولویت است و ما با همکاری با متحدان آن‌را انجام خواهیم داد.

درباره ایران نیز مدعی شد: ملت ایران باید بداند که دخالت نظام آن در امور کشورهای دیگر قابل قبول نیست. ملت ایران باید بداند که ما خواهان زندگی کریمانه برای آن هستیم. ما خواهان آن هستیم که صدای ملت ایران را بشنویم. نشست لهستان به موضوعات مختلفی که در رأس آن ایران قرار دارد، خواهد پرداخت.

درباره سوریه نیز گفت: اعلام عقب نشینی از سوریه با استراتژی ما در قبال ایران منافات ندارد. عقب نشینی نیروهای ما از سوریه به مفهوم دست برداشتن از مبارزه با تروریسم نیست.

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: آمریکا انگیزه‌های ترکیه در حمایت از مرزها و ملتش را می‌داند. همه باید بدانند که کردهای سوری تروریست نیستند. آمریکا در راستای روند سیاسی در سوریه حرکت می‌کند که امکان بازگشت آوارگان به خانه‌هایشان وجود داشته باشد!

کد خبرنگاری
163500
تهیه و تنظیم توسط:
آیدین میرزایی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11441397 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11441397/پمپئو-امریکا-از-خاورمیانه-خارج-نمی‌شود/