پنج شنبه 15 خرداد 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11441471
["بوشهر"]

سلامتی مردم عسلویه باید خط قرمز مدیران باشد

نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی، آلودگی هوا را مهمترین مشکل عسلویه دانست و بر تسریع در انجام اقدامات عملی برای حل این معضل تاکید کرد

به نقل از خانه ملت، سکینه الماسی، با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ هزار نفر در همسایگی تاسیسات صنعتی زندگی می‌کنند، اظهار داشت: حدود ۶۰ هزار نفر در طرح ها مشغول به کار هستند و ۴۰ هزار نفر جمعیت بومی عسلویه را تشکیل می دهند.

وضعیت آلودگی هوا، آب و خاک در عسلویه بحرانی است

نماینده جنوب استان بوشهر در خصوص آلودگی هوا، آب و خاک در عسلویه، بیان داشت: وضعیت آنچنان حاد است که معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست می گویند مردم در عسلویه یا باید بمیرند یا بروند.

ضرورت احداث ایستگاه پایش زیست محیطی در منطقه آلوده عسلویه

نماینده مردم جنوب استان با بیان اینکه استاندار در سفر اخیر خود به عسلویه وعده ی راه اندازی ایستگاه پایش زیست محیطی‌ داده است، گفت: ایستگاه پایش زیست محیطی حداقل گام لازم و ضروری در منطقه آلوده عسلویه است که باید در سال های گذشته راه اندازی می شد، امیدوارم این اقدام به زودی انجام شود‌.

جمع آوری فلر‌ها با سرعت بیشتری انجام شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جمع آوری فلرها، افزود: سرعت کار جمع آوری فلرها در مقایسه با حجم آلودگی عسلویه کند است و امیدوارم وزیر نفت در خصوص این موضوع مهم دستور ویژه ای صادر کند.

الماسی با تاکید بر اینکه سلامتی مردم باید خط قرمز همه ی مدیران باشد، خاطرنشان کرد: باید شاهد اقدامات عملی در کاهش الودگی باشیم به نحوی که برای مردم ملموس باشد.

وی ادامه داد: طبق گفته‌ی قانونگذار صنایع آلاینده باید یک درصد تولیدات خود را بابت الایندگی جریمه دهند، اما متاسفانه این الزام قانونی فاقد بازدارندگی مناسب است‌.

محیط زیست باید به سازمانی مستقل از دولت تبدیل شود

الماسی با بیان اینکه تا زمانی که محیط زیست بخشی از بدنه ی‌ دولت است، نمی تواند با اقدامات ضد محیط زیستی مقابله کند، گفت: محیط زیست باید به سازمانی مستقل از دولت تبدیل شود تا با خاطری آسوده به وظایف ذاتی خود عمل کند. /


کد خبرنگاری
678880
تهیه و تنظیم توسط:
محمد امینی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11441471 | منبع: سلامت نیوز | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11441471/سلامتی-مردم-عسلویه-باید-خط-قرمز-مدیران-باشد/