شنبه 09 فروردین 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11441567

نکاتی برای انتخاب ملحفه مناسببرای خرید ملحفه باید جنس آن در اولویت باشد

چگونه ملحفه مناسب انتخاب کنیم
برای خریدن ملحفه اول به طرح و نقش و ست کردن با دکور اتاف فکر می کنید یا جنس پارچه آن برایتان اولویت دارد؟ برای خواب راحت و استراحت روی آرامش بخش ترین جای خانه، لازم است قبل از خرید کالای خواب چهار مورد را در نظر بگیرید.

تعداد رشته های نخ پارچه

تعداد نخ های موجود در هر ۶٫۵ سانتیمتر مربع از پارچه، به عنوان شاخص سنجش نرمی و دوام ملحفه در نظر گرفته می‌شود. با این وجود، این معیار همیشه هم قابل‌ اعتماد نیست. بالا بودن تراکم الیاف موجود در پارچه مهم است، اما نوع پنبه‌ به کار رفته در آن از اهمیت بیشتری برخوردار است.

کیفیت پنبه

عالی ترین نوع پنبه، پنبه مصری صد درصد است. رشته های بلند پنبه مصری باعث می شوند ملحفه هایی که از این نوع پنبه تولید می شوند، کاملاً سبک و عالی باشند. این پارچه ها کاملاً محکم هستند و عمری طولانی دارند.

عالی ترین نوع پنبه، پنبه مصری صد درصد است

پس از آن پنبه پیما (Pima) در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. پنبه پیما همچنین با نام تجاری سوپیما (Supima) شناخته می‌شود. اگر با پنبه ای با برچسب پنبه صد درصد مواجه شدید، احتمالاً پنبه ای آمریکایی است. پنبه ای با سطح ناهموار که با قیمت های مختلفی عرضه می‌شود.

الیاف کوتاه پنبه آمریکایی، می توانند از تاروپود پارچه خارج شوند و ساختاری ضعیف تر و سنگین تر دارند. اما پنبه پیما نرم است و کمتر پیش می آید که مثل پنبه آمریکایی ضخیم شود.

می‌توانید با صرف هزینه متوسط، ملحفه هایی از جنس پنبه پیما خریداری کنید. اما اگر به دنبال بهترین گزینه هستید می‌توانید ملحفه ای از جنس ساتن یا پرگال که از پنبه مصری بافته شده اند، خریداری کنید.

پنبه پیما نرم است و کمتر پیش می آید که مثل پنبه آمریکایی ضخیم شود

پارچه پرگال یا ساتن؟

واقعیت این است که این موضوع کاملاً سلیقه‌ ای است. پرگال (Percale) پارچه ای ساده، خنک و مات است؛ وزن مناسب و شستشوی راحتی دارد. بنابراین می تواند برای افراد گرمایی مناسب باشد. ساتن کمی سنگین تر و بسیار نرم است و جلوه ای صاف و روشن دارد که مانند پارچه های گران‌ قیمت اطلسی است. به هرحال اگر مطمئن نیستید که کدام پارچه را ترجیح می دهید، بهتر است نمونه‌ های مختلف را از نزدیک لمس کنید.

پرگال برای افراد گرمایی مناسب است

گزینه های ارزان‌

پارچه های مخلوط پنبه و پلی استر که اغلب به عنوان Easy Care (مراقبت آسان) به بازار عرضه می شوند، انتخابی هوشمندانه هستند، زیرا با شستشوی مکرر به خوبی سازگاری دارند. مقدار پلی استر این پارچه ها کم و ترکیب آن نسبت به پنبه، ۱۰ به ۹۰ است. پارچه ای که از این طریق به دست می‌آید بسیار با دوام است، بنابراین می توانید بارها آن را داخل ماشین لباسشویی بیندازید و به همان نرمی و راحتی سابق تحویل بگیرید. البته توجه داشته باشید که استفاده از الیاف مصنوعی نباید در این پارچه ها از ۳۰ درصد بیشتر باشد، چرا که احساس خوبی نخواهند داشت و می‌توانند موجب عرق کردن شما در هنگام خواب شوند.

پارچه های مخلوط پنبه و پلی استر بسیار با دوام است

کد خبرنگاری
308110
تهیه و تنظیم توسط:
رامین عضدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11441567 | منبع: blog. bamilo.com | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11441567/نکاتی-برای-انتخاب-ملحفه-مناسب/