چهار شنبه 13 فروردین 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11441628
["ازدواج"]

لباس عروس در کشورهای مختلف چه شکلیه؟

برترین‌ها-الهام مظفری: در فرهنگ غرب عروس به طور سنتی یک پیراهن سفید در روز عروسی خود می‌پوشد. اما اگر بخواهیم وسیع‌تر نگاه کنیم، در کشور‌ها و فرهنگ‌های مختلف لباس عروس‌های بسیار متنوعی وجود دارند. برخی عروس‌ها خود را با لباس‌های رنگارنگ زینت می‌دهند، برخی با رسوم محلیشان دست‌ها و صورت خود را نقاشی می‌کنند و برخی صورت خود را زیر لایه‌ای از جواهر یا حجاب پنهان می‌کنند.

البته هرکسی این سنت‌ها را تایید نمی‌کند، و خیلی از مردم آنچه را که دوست دارند در بزرگترین روز زندگیشان می‌پوشند. اما در این مطلب روش‌های جالب و متفاوتی که مردم فرهنگ‌های مختلف این روز را جشن می‌گیرند مشاهده می‌کنید، حتی شاید آن‌ها الهام بخش شما برای یک جشن عروسی متفاوت باشد.

لباس عروس در هند


در فرهنگ هندی لباس‌های عروسی معمولا به رنگ صورتی یا قرمز هستند. زنان متاهل در شمال کشور معمولا با یک خال قرمز در وسط پیشانی خود شناخته می‌شوند.

لباس عروس در نیجریه

نیجریه یک کشور بزرگ با حدود ۲۵۰ گروه قومی و بیش از ۵۰۰ زبان است؛ بنابراین مراسم عروسی براساس منطقه، مذهب و نژاد تغییر می‌کند. با این حال عروس‌های نیجریه اغلب رنگ‌های روشن می‌پوشند. هم چنین آن‌ها اغلب یک سربند به نام «Gele» می‌پوشند.


لباس عروس در غنا

مراسم سنتی ازدواج در غنا اغلب بسیار رنگارنگ است و هر خانواده طرح پارچه مخصوص به خود را دارد که لباس عروس و داماد با آن دوخته می‌شود.

لباس عروس در قزاقستان


در عروسی‌های سنتی قزاقستان، عروس‌ها معمولا یک روسری «Saukele» برای حجاب صورت استفاده می‌کنند. این روسری بلند قبل از اینکه دختران به سن ازدواج برسند آماده می‌شوند.

لباس عروس در مغولستان

در عروسی‌های سنتی مغولستان عروس و داماد هرکدام لباسی می‌پوشند که «Deel» نام دارد. دیل شکلی از لباس‌های طرح دار است که قرن هاست توسط مغول‌ها و دیگر قبایل کوچ نشین آسیای مرکزی پوشیده می‌شود.

لباس عروس در ژاپن


در مراسم عروسی سنتی ژاپنی، عروس اغلب برای مراسم رسمی یک کیمونوی سفید می‌پوشد که نماد پاکی و دوشیزگی می‌باشد. بعد از مراسم عروس ممکن است لباسش را به رنگ قرمز تغییر دهد.

لباس عروس در اسکاتلند

مردان در اسکاتلند به طور سنتی دامن قبیله خود را می‌پوشند. بعد از مراسم عروس شالی به رنگ‌های قبیله همسرش به نشانه انتقال او به خانواده جدید می‌پوشد.

لباس عروس رومانی در منطقه «Oas»


در این منطقه عروسی‌ها یک رویداد مهم در شمال غرب ترانسیلوانیا به حساب می‌آیند. عروسی توسط والدین سازماندهی می‌شود و عروس و داماد آماده رسوم متنوعی از جمله آماده کردن جهیزیه و لباس، انتخاب والدین تعمیدی و آماده کردن پرچم عروسی می‌شوند.

لباس عروس در چینی


در چین رنگ قرمز نماد خوشبختی است. هم چنین معتقدند این رنگ ارواح شیطانی را دور نگه می‌دارد؛ بنابراین جای تعجب نیست که لباس عروس‌های چینی اغلب به رنگ قرمز باشند.

لباس عروس در منطقه «گورا» بین کوزوو و مقدونیه


مردم گورانی اغلب مسلمان‌های باایمان هستند، اما سنت‌ها و آداب و رسوم آن‌ها حاوی عناصر مختلف کفر است. عروس با یک اسب سفید مزین به روسری و چتر تزئینی حمل می‌شود و با خانواده اش به خانه داماد همراهی می‌شود.

عروسی در یاکان

یاکان یک گروه قومی زبانی است که عمدتا در جزیره باسیلان در فیلیپین ساکن هستند. مراسم سنتی ازدواج معمولا شامل دو مراسم است، یکی مراسم اسلامی و دیگری مراسم سنتی پیش از اسلام. مراسم توسط پدر و مادر مدیریت می‌شود و چهره عروس و داماد برای مراسم نقاشی می‌شود.

لباس عروس سنتی پرو


لباس سنتی عروس در کوه‌های آند معمولا روشن است و شامل ردا و کلاه بافته شده و تزئین شده با منگوله و مواد بازتابنده است. یک دامن مخصوص و پانچو برای عروس و داماد در روز عروسی ساخته می‌شود.

لباس عروس در مجارستان


در مراسم سنتی عروسی در مجارستان لباس عروس معمولا یک پیراهن گلدوزی شده با طرح های گل و سه رنگ روشن است. او اغلب تاجی که به زیبایی و استادانه بافته و با گندم تزئین شده بر سر می گذارد.

لباس عروس سنتی در نروژ


در نروژ لباس سنتی عروسی بوناد نام دارد. این لباس همچنین برای مراسم دیگری مثل مهمانی‌های تعمید پوشیده می‌شود.
کد خبرنگاری
367352
تهیه و تنظیم توسط:
نگار جوزی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11441628 | منبع: برترین‌ها | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11441628/لباس-عروس-در-کشورهای-مختلف-چه-شکلیه/