پنج شنبه 15 خرداد 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11441911

ورزش به افزایش طول عمر بیماران سرطانی کمک می کند

طبق نتایج یک تحقیق جدید، ورزش منظم قبل و بعد از تشخیص سرطان به شکل قابل توجهی موجب بهبود احتمال زنده ماندن بیمار می شود.

به نقل از مهر، طبق گزارش محققان مرکز سرطان رزول پارک نیویورک، از بین ۵۸۰۰ شرکت کننده که در مراحل اولیه تا پایانی سرطان بودند، آنهایی که سه تا چهار بار در هفته قبل و بعد از تشخیص سرطان شان ورزش می کردند در مقایسه با افراد بی تحرک، ۴۰ درصد کمتر با احتمال مرگ روبرو بودند.

حتی احتمال زنده ماندن در افراد سرطانی که بعد از تشخیص بیماری شان شروع به ورزش کردند هم بیشتر است.

«ریکی مانیتو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «بیمارانی که گزارش کرده بودند بعد از تشخیص بیماری سرطان شان شروع به ورزش کرده و قبلا هیچ ورزشی نمی کردند ۲۵ تا ۲۸ درصد ریسک مرگ شان کمتر بود.»

به گفته محققان، بیمارانی که حتی یک یا دو بار در هفته ورزش می کنند به مراتب کمتر از افراد بی تحرک در معرض مرگ قرار دارند.

تیم تحقیق دریافت قوی ترین ارتباط بین ورزش و کاهش ریسک مرگ در مورد هشت نوع سرطان مشاهده شد: سینه، روده، پروستات، تخمدان، مثانه، مخاط رحم، مری و پوست.


کد خبرنگاری
821422
تهیه و تنظیم توسط:
حامد احمدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11441911 | منبع: سلامت نیوز | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11441911/ورزش-به-افزایش-طول-عمر-بیماران-سرطانی-کمک-می-کند/