یک شنبه 10 فروردین 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11442900

شلیک همزمان ۳ موشک بالستیک یمن به جنوب عربستان

نیروهای موشکی ارتش یمن و انصارالله چهارشنبه‌شب با شلیک سه فروند موشک بالستیک «زلزال -۱»، محل تجمع شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در نجران واقع در جنوب عربستان را هدف قرار دادند.

به گزارش المسیره، این موشک‌های بالستیک بومی‌ساز به صورت همزمان به سمت محل استقرار شبه‌نظامیان در پایگاه نظامی «السدیس» شلیک شدند.

یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله دوشنبه گذشته هم دو فروند موشک بالستیک و نقطه‌زن «بدر -p۱» و «زلزال -۱» را به سمت محل استقرار شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در نجران شلیک کرده بود.

نیروهای یمنی یکشنبه‌شب گذشته نیز دو فروند موشک زلزال -۱ به سمت شبه‌نظامیان مستقر در پادگان طیبه الاسم در صحرای «الاجاشر» در نجران شلیک کرده بودند.

عربستان سعودی با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس ۲۰۱۵ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است و پس از آن بود که یمن بی‌دفاع و بی‌سلاح به فکر چاره‌ای برای دفاع از خود و پاسخ به تجاوزات بی‌وقفه متجاوزان افتاد و به ساخت و تولید انواع و اقسام موشک روی آورد.

بیشتر این موشک‌ها از نوع «زالزل -۱»، «زلزال -۱» و «بدر- ۱» و «بدر p۱» هستند که جز موشک‌های بومی یمن محسوب می‌شوند. شلیک این موشک‌ها در سال گذشته میلادی بیش از سال‌های قبل از آن بود و به همین دلیل یمنی‌ها پارسال (سال ۲۰۱۸) را «سال موشکی یمن» نامگذاری کرده بودند.

کد خبرنگاری
367352
تهیه و تنظیم توسط:
نگار جوزی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11442900 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11442900/شلیک-همزمان-۳-موشک-بالستیک-یمن-به-جنوب-عربستان/