چهار شنبه 13 فروردین 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11442901

واکنش ائتلاف الفتح به درخواست آمریکا برای انحلال ۶۷ گروه عراقی

«احمد الاسدی» سخنگوی ائتلاف الفتح به رهبری «هادی العامری» در بیانیه‌ای شایعات منتشر شده در خصوص درخواست آمریکا برای انحلال ۶۷ گروه عراقی واکنش نشان داد.

به گزارش شبکه ان آر تی، الاسدی تأکید کرد که این موضوع فقط دروغی است که برخی صفحات مجازی مزدور آن را منتشر کرده‌اند. به طوری که نیمی از اسامی ذکر شده در لیست ادعایی، وجود خارجی ندارند و این نشان می‌دهد که تهیه این لیست از سوی گروههای به خصوص سایبری است.

سخنگوی جنبش الفتح، با تمجید از موضع عادل عبدالمهدی در عدم دیدار با ترامپ در پایگاه الاسد، تأکید کرد: محال است که او اوامر چنین کشوری یا هر طرف خارجی دیگری را بپذیرد.

از روز گذشته (سه‌شنبه) که شایعه درخواست آمریکا از نخست‌وزیر عراق برای انحلال ۶۷ گروه عراقی منتشر شده، واکنش گروههای و محافل سیاسی این کشور بسیار وسیع بوده است.

شخص عادل عبدالمهدی در واکنش به این شایعه گفته بود: این سخن که به او برای انحلال الحشد الشعبی مهلت داده شده، صحیح نیست و این مسئله کاملاً عراقی است.

برخی منابع رسانه‌ای، از جمله شبکه سعودی «العربیه» مدعی شده بودند که «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا طی سفر اخیرش به بغداد، فهرستی از اسامی برخی گروه‌های مسلح زیرمجموعه سازمان الحشد الشعبی را به نخست‌وزیر عراق ارائه کرده و خواستار خلع سلاح و تحریم آنها شده است.

شبکه خبری العربیه روز گذشته فهرست ۶۷ گروه عراقی را منتشر کرده بود.

کد خبرنگاری
455738
تهیه و تنظیم توسط:
سپیده شریعتمداری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11442901 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11442901/واکنش-ائتلاف-الفتح-به-درخواست-آمریکا-برای-انحلال-۶۷-گروه-عراقی/