چهار شنبه 13 فروردین 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11442907
["جنایت","خوزستان","قتل","شکست"]

توضیحات زاکانی درباره مناظره با تاجزاده

علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس طی نامه‌ای خطاب به هموطنان ارجمند عرب، خصوصاً مردم شریف و مقاوم خوزستان در خصوص بخشی از مناظره با سید مصطفی تاجزاده توضیحاتی ارائه داد که متن کامل این نامه بدین شرح است:

《بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ الَّذِینَ هادُوا یُحَرِّفُونَ الْکَلِمَ عَنْ مَواضِعِهِ … بعضی از یهود، سخنان را از جای خود، تحریف می‌کنند؛ نساء ۴۶》

هموطنان ارجمند عرب، خصوصاً مردم شریف و مقاوم خوزستان

سلام علیکم

در جریان مناظره اینجانب با آقای تاجزاده، در پاسخ به ایشان که خواستار رفع حصر شدند به این بهانه که ما بتوانیم جلوی شیوخ منطقه سر خود را بالا بگیریم! مطلبی ناظر به بن سلمان و ایادی آدم کش وی ذکر کردم که ایشان و رسانه‌های وابسته سعی نمودند با تحریف مطلب - به شیوه مخالفان صدر اسلام پیامبر - آن عبارت را به همه اعراب خصوصاً ایرانیان عرب زبان تعمیم دهند و مثل همیشه برای فرار از واقعیت و انحراف اذهان از شکست در میدان، بر شکافی قومیتی سوار شوند. اکنون توجه شما را به عین متن پیاده شده مناظره جلب می‌کنم:

تاجزاده: "مامعتقدیم شکستن حصر به نفع نظام بود. آقای منتظری حصرش شکست چه اتفاقی افتاد؟ کی ضرر کرد جز کسانی که بدخواه این کشور و این سیستم بودند؟ اگر خدای نکرده برای ایشان در حصر اتفاقی می‌افتاد کی پاسخگو بود؟ الان هم در خصوص آقای کروبی و مهندس موسوی و خانم رهنورد این رو میگیم....

هرکدام این حصرها بشکند زبانمان برای این شیوخ تو منطقه بلند میشه که ما در کشوری هستیم با این همه بدخواه و دشمن و توطئه گری که وجود داره، تونستیم تو کشور خودمون مسائل خودمون رو با همدیگه حل بکنیم. بله اختلاف سلیقه داریم، همه کشورهای دموکراتیک با هم اختلاف دارن. "

زاکانی: "بنده معتقدم اگر فتنه و معرکه گیری جدید نباشد اینها باید محاکمه شوند. اینها آمدند یک ادعای دروغی کردند، آبروی ملت را بردند.

برای اینکه شما جلوی این عرب‌های سوسمارخورِ آدم تکه تکه کنِ عربستان خوشحال بشوید و بتوانید سرتان را بالا بگیرید، ما باید از یک جنایت بگذریم؟

بزرگترین جنایت را در حق ملت ایران کردند. این‌طور نیست که بگوییم یه حرفی این زده، یه حرفی اون زده حالا بگذریم. خون از دماغ کسی آمده مسوولیم. آبروی ملت رفت یا نرفت؟ آبروی نظام رفت یا نرفت؟ رأی مردم مخدوش شد یا نشد؟ آمریکاییها تحریم کردند یا نکردند؟ "

تاجزاده: "من خودم به سهم خودم عذرمیخواهم از برادران و خواهران عرب ایرانی و از آقای زاکانی هم خواهش می‌کنم این ادبیات نژادپرستانه عرب‌های سوسمارخور را بگذارند کنار. ما با عرب‌ها همسایه هستیم. احترامشان را باید نگه داریم. در ایران هم عرب‌ها بخشی از هموطنان ما هستند. اینها را بگذارید برای نژادپرستها. اگر نمی‌خواهیم اسلامی هم نگاه کنیم، انسانی نگاه کنیم. حتماً توی این جلسه عذرخواهی کنید برای اینکه اینها مشکل ایجاد میکنه تو این کشور. "

زاکانی: "اون نکته‌ای که آقای تاجزاده گفتند راجع به عرب‌های سوسمارخور، من گفتم اونی که با اره برقی آدم‌ها رو قطعه قطعه کرد. شما چرا توجه به این نکردید؟ آقای محمد بن سلمان این آدم کشه، کودک کشه، قاتله.

سوسمارخور که درواقع بزرگترین حُسنشه. مگه می خوای از اون دفاع کنی؟ من گفتم شما نمیخواد سرتون رو در مقابل اون پایین بندازید که به اون ها ثابت بکنی، ما اونقدر بزرگی و عزت داریم.

وگرنه اعراب که جز این مملکت هستن و عزت و بزرگی رو برای جهان اسلام بخش هاییشون دارن ایجاد میکنن. "

هموطنان عزیز و فهیم!

همانطور که ملاحظه کردید کل عبارت ناظر به شیوخ خائن عرب و بالاخص بن سلمان، ولیعهد کودک کش عربستان بود که با دستور وی خاشقچی را با اره برقی تکه تکه کردند و قبل از آن صدها نفر از هموطنان عرب، فارس، ترک، لر و ترکمن ما را در فاجعه منا قتل عام نمودند.

امااینکه کسانی که در مناظره دستشان خالی و زبان منطقشان الکن است پس از مناظره بخواهند با تحریف و کج فهمی از عباراتی روشن و تعمیم نادرست آن ضعف خود را جبران کنند، نه از بزرگ منشی و جوانمردی و کرامت هموطنان عزیز عرب چیزی کسر می‌کند و نه از ارادت قلبی بنده به آنان.

و همانگونه که در پایان گفتم اینان عزت و بزرگی را برای جهان اسلام ایجاد کرده‌اند.

جالب آنکه بسیاری از دوستان رسانه‌ای و مدافعان آقای تاجزاده هم اکنون در شبکه ایران اینترنشنال متعلق به خاندان سعودی و با پول مستقیم محمدبن سلمان در حال ارتزاق هستند و خوشمزه آنکه همینها اکنون در تحریف متن مناظره برای دروغگویی از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

به هر حال همین اتفاق فرامتنی هم به فهم مخاطب از متن مناظره کمک شایانی می‌کند؛ چراکه موضوع مناظره مربوط به حادثه‌ای در بیست سال قبل بود و آقای تاجزاده مدعی صداقت در بیان وقایع آن گذشته دور بود در حالی که به راحتی و برای رسیدن اغراض سیاسی و آدرس غلط دادن به مخاطب سخن چند دقیقه قبل طرف مناظره‌اش را به راحتی تحریف کرد و سرنخ دروغگویی را به رسانه‌های حامی اش القا نمود.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

کمترین خادمتان علیرضا زاکانی

۱۳۹۷. ۱۰. ۲۶

کد خبرنگاری
308110
تهیه و تنظیم توسط:
رامین عضدی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11442907 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11442907/توضیحات-زاکانی-درباره-مناظره-با-تاجزاده/