چهار شنبه 13 فروردین 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11442911

بدترین سناریوی پیش روی اسرائیل از دید اندیشکده صهیونیستی

ارزیابی یک اندیشکده صهیونیستی مدعی است اسرائیل باید آماده این احتمال باشد که نبرد آن برای دور نگه داشتن ایران از حضور نظامی در سوریه ممکن است اجباراً به لبنان یا به درگیری مستقیم با ایران بکشد.

اندیشکده "مؤسسه مطالعات امنیت ملی" رژیم صهیونیستی در مواردی که در ارزیابی راهبردی ۲۰۱۹ ۲۰۱۸ آورده تأکید می‌کند اسرائیل همچنان بازدارندگی بسیار قوی در مقابل چالش‌های امنیتی دارد که زیر آستانه جنگ قرار دارند، در عین حال، بیشتر جبهه‌هایی که اسرائیل با آن روبه‌روست بسیار متغیر هستند یعنی سوریه، لبنان و نوار غزه. در این سه جبهه، علی‌رغم وجود بازدارندگی متقابل میان طرف‌ها، پتانسیل تشدید رویارویی گسترده و یک جنگ عمومی وجود دارد.

بر اساس این گزارش، جدی‌ترین تهدیدی که اسرائیل در سال ۲۰۱۹ با آن روبه‌رو خواهد بود یک جنگ تمام‌عیار در جبهه شمال اولین جنگ شمالی خواهد بود که شامل ایران، حزب‌الله و سوریه است. چنین تقابلی احتمالاً به جبهه جنوبی هم کشیده خواهد شد و اسرائیل خود را در مواجهه با گروه‌هایی از نوار غزه خواهد دید.

بر اساس ارزیابی این اندیشکده صهیونیستی، این سناریو بدترین سناریو است و اسرائیل باید برای این احتمال آماده باشد.

کد خبرنگاری
397229
تهیه و تنظیم توسط:
لاله صامتی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11442911 | منبع: تسنیم | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11442911/بدترین-سناریوی-پیش-روی-اسرائیل-از-دید-اندیشکده-صهیونیستی/