چهار شنبه 13 فروردین 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11442948

حجامت برای رفع کمردرد؛ ممنوع

پژوهشگر طب سنتی توصیه‌های برای کاهش دردپا و کمر در سالمندان ارائه داد.

سیدمهدی میرغضنفری پژوهشگر طب سنتی، ‌ در ارتباط با درد پا و گزگز شدن انگشتان پا در سالمندان اظهار داشت: علت شایع پا درد و یا ورم پا، ‌ بی‌حسی و خواب‌رفتگی پا و کمردرد به ویژه در زنان سالمند، تجمع سردی و رطوبت در بدن است.

وی افزود: ‌ پرخوری و عدم تحرک سبب می‌شود که غذا در معده به انرژی تبدیل نشود و این مسئله با افزایش سن، تجمع رطوبت در بدن و مواد زائد را به همراه دارد.

این متخصص فیزیولوی با اشاره به اینکه رطوبت به دلیل سنگینی در نیمه تحتانی بیشتر تجمع می‌یابد، ‌گفت: ‌ این مشکل در افراد دارای مزاج سرد و هنگام زمستان بیشتر بروز می‌یابد.

پژوهشگر طب سنتی گفت: حجامت به هیچ عنوان برای این افراد توصیه نمی‌شود، ‌ ولی استفاده از روش بادکش و همچنین ماساژ پا و کمر با روغن بابونه، کنجد و زیتون سفارش می‌شود.

میرغضنفری با تأکید بر اینکه شروع درمان از دیدگاه طب سنتی با پرهیز آغاز می‌شود، گفت: ‌ این افراد بهتر است غذاهای سرد و یا به اصطلاح سردی نخورند و محل خواب آنها گرم باشد.


کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11442948 | منبع: فارس | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11442948/حجامت-برای-رفع-کمردرد-ممنوع/