جمعه 15 فروردین 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11443022
["وزارت کشور"]

انتقاد الویری از سهم شهرداری ها در بودجه 98

مرتضی الویری در سیزدهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: شورای عالی استان‌ها و خانواده مدیریت شهری با مشکلات مالی مواجه هستند و این مشکلات در شهرهای کوچک دیده می‌شود و در بسیاری از این شهرها، سهم شهرداری‌ها پرداخت نمی‌شود. ‌

وی افزود: باید ۳,۲۰۰ میلیارد تومان بر اساس مصوبه هدفمندی یارانه‌ها از بخش فرآورده‌های سوخت به شهرداری‌ها اختصاص می‌یافت که این موضوع حل شده است و متأسفانه در بودجه سال ۹۸ نیز این موضوع دیده نشده است.

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه شهرداری‌ها با مشکلات زیادی در حوزه نقدینگی مواجه هستند، گفت: قرار بود یک سوم از هزینه بلیت مترو و اتوبوس توسط دولت‌، یک‌سوم توسط ‌شهرداری و یک‌سوم دیگر را شهروندان را بپردازند که متأسفانه در چند سال گذشته دولت سهم خود را پرداخت نکرده است.

الویری گفت: اعتباری برای خرید تجهیزات مترو و اتوبوس اختصاص نیافته است و از جرائم راهنمایی و رانندگی نیز بودجه‌ای به شهرداری‌ها تخصیص نیافته‌، بنابراین باید مجلس شورای اسلامی تمهیداتی را بیندیشد ‌که‌ افراد وقتی در مقام اجرا و عمل قرار می‌گیرند، ‌از پرداخت موارد قانونی خودداری نکنند. ‌

وی ادامه داد: پیش‌بینی ما برای بودجه سال آینده شورای عالی استان‌ها ۲۸ میلیارد تومان بوده است که وزارت کشور ۳۶ میلیارد تومان پیشنهاد داد، ولی ما در کل برای اقدامات زیربنایی و ساختمان به ۱۵۰ میلیارد تومان نیاز داریم ولی در حال حاضر تنها ۲۰ میلیارد تومان به عنوان بودجه شورای عالی استان‌ها در سال آینده تخصیص یافته است.

رئیس شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: این مبلغ عمدتاً‌ برای پرداخت حقوق و دستمزد و دیگر هزینه‌ها تخصیص پیدا می‌کند و با چه منطقی‌ این بودجه کاهش یافته است و باید نسبت به تغییر آن اقدام شود. ‌

الویری اضافه کرد: کارکرد شورای عالی استان‌ها، نظارت و مقررات‌گزاری است و تشابه زیادی با کارکرد مجلس دارد و درخواست کردیم که بودجه شورای عالی زیر نظر مجلس قرار بگیرد.

کد خبرنگاری
367352
تهیه و تنظیم توسط:
نگار جوزی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11443022 | منبع: مشرق | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11443022/انتقاد-الویری-از-سهم-شهرداری-ها-در-بودجه-98/