چهار شنبه 13 فروردین 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11443055

ترکیه: مذاکرات با آمریکا درباره سوریه ادامه دارد

«مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که مذاکرات با ایالات متحده درباره منطقه امن در شمال سوریه ادامه دارد.

چاووش‌اوغلو طی نشست خبری مشترک با همتای مقدونیایی خود، در آنکارا گفت: «ایجاد یک منطقه امن در شمال سوریه برای استقرار صلح، بازگشت سوری‌ها به خانه‌هایشان و نبرد با تروریسم مهم است. مذاکرات ما با آمریکا (در این باره) ادامه دارد».

وی با محکوم کردن انفجاری تروریستی دیروز (چهارشنبه) در شهر منبج و کشته شدن نظامیان آمریکایی، توضیح داد: «عزم ما در مبارزه با تروریسم جدی است… ۵ نظامی آمریکا جان خود را از دست دادند و درباره تلفات دیگر هنوز اطلاعات تایید شده‌ای نیست. بعد از تحقیقات، آمریکا به ما خواهد گفت که چه کسی در پشت این حمله بود».

وزیر خارجه ترکیه با ادعای اینکه تروریسم همواره در شکل‌های مختلفی در سوریه بوده، ادامه داد: «چه داعش، چه پ. ک. ک / ی. پ. گ و دیگر عناصر تکفیری مسلح در ادلب، سازمان‌های تروریستی اما نباید بر جدیّت ما در اجرای تصمیم‌ها تاثیر بگذارند».

چاووش‌اوغلو با تایید دیدار ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با «یاشار گولر» همتای ترکیه‌ای خود در بروکسل، درباره موضوع دیدار آنها تصریح کرد: «آنها درباره تصمیم آمریکا برای عقب‌نشینی از سوریه و هماهنگی در این موضوع صحبت کردند».

وی همچنین افزود که اگر منطقه امنی که آمریکایی‌ها درباره آن صحبت می‌کنند، چیزی باشد که ترکیه انتظار دارد، آنگاه در دیدارها و عمل آنها مشخص‌تر می‌شود.

وزیر خارجه ترکیه درباره پیشنهاد یک سال قبل آنکارا به واشنگتن برای خرید سامانه‌های موشکی پاتریوت از آمریکا نیز گفت: «حدود یک ماه پیش، پیامی درباره پیشنهاد آمریکا در این باره دریافت کردیم. سوال اما اینجاست که چه زمانی این تحویل انجام می‌شود. ولی ما همزمان به سامانه‌های S-400 نیز نیاز داریم».

کد خبرنگاری
678880
تهیه و تنظیم توسط:
محمد امینی
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11443055 | منبع: تسنیم | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11443055/ترکیه-مذاکرات-با-آمریکا-درباره-سوریه-ادامه-دارد/