چهار شنبه 13 فروردین 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11443056

هشدار ظریف به پمپئو درباره ایران و عراق

محمد جواد ظریف در جمع بندی سفر به عراق در جمع خبرنگاران رسانه های خارجی و داخلی اظهار داشت: این سفر به عراق که طولانی ترین سفر من به این کشور بود، سفر بسیار خوبی با جلسات خوب بود. جلسات بسیار خوبی با مسئولین عراقی داشتم و در همه طرح هایی که مطرح کردیم با مسئولین محلی و نمایندگان بخش خصوصی و فعالین جامعه مدنی و روسای قبایل دیدارهای بسیار خوبی انجام شد.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: در همه این دیدارها رابطه بسیار نزدیک بین مردم ایران و عراق و دولت های ایران و عراق که ارتباطی تاریخی است و این رابطه با خون شهدای مبارزه با داعش آبیاری شده، کاملاً خودش را در علاقه مردم عراق و مردم ایران به یکدیگر نشان می داد.

ظریف افزود: امیدوارم این سفر زمینه همکاری بیشتر را برای بخش خصوصی ایرانی و بخش خصوصی عراق، فراهم کند، جلسه امروز با اتاق نجف جلسه بسیار خوبی است و هم اکنون هم دو بخش خصوصی با یکدیگر جلسه دارند.

وی در پاسخ به پرسشی که به سفر مخفیانه مسئولان آمریکا در عراق اشاره داشت، بیان کرد: رابطه ما با عراق یک رابطه تصنعی نیست و نیاز نداریم که پنهانی به عراق بیاییم.

وزیر امور خارجه در همین رابطه اظهار داشت: می توانیم بین مردم عراق حضور داشته باشیم و به اماکن مقدس برویم و این یک لطفی است از جانب خداوند متعال که این ارتباط قوی بین مردم ایران و عراق وجود دارد.

ظریف خاطر نشان کرد: سفرها در همه شهرها بسیار سفرهای خوبی بود و من فکر می کنم آینده روابط ایران و عراق از منظر سیاسی و اقتصادی بسیار درخشان است و ان شاء الله هر روز بهتر از روز قبل خواهد بود.

وی با اعلام این خبر که در آینده نزدیک سفر رئیس جمهور ایران به کشور عراق را خواهیم داشت و امیدوارم مقدماتی که فراهم می کنیم باعث سفر خوبی برای ایشان شود.

وزیر امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاری که اظهار نظر مایک پومپئو در مسائل ایران و عراق را جویا شد، تصریح کرد: ایشان هیچ حقی ندارد در مسائل ایران و عراق دخالت کند، ایران و عراق، قبل از آنکه دولت آمریکا ایجاد شود با هم رابطه داشته و این رابطه ادامه خواهد داشت.

کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11443056 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11443056/هشدار-ظریف-به-پمپئو-درباره-ایران-و-عراق/