جمعه 15 فروردین 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11443068
["جنایت"]

انتقاد شدید دیدبان حقوق بشر از عربستان

به نقل از النشره، دیدبان حقوق بشر با انتشار گزارش سال ۲۰۱۹ خود تاکید کرد که بعد از کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی به دست عناصر این نظام در ترکیه، عربستان و محمد بن سلمان ولی عهد این کشور در معرض بررسی های بیشتر در خصوص کارنامه حقوق بشری عربستان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفتند.

در ادامه این گزارش آمده است: نقض حقوق بشر در عربستان از جمله حملات غیر قانونی این کشور به یمن که در مواردی جنایت جنگی محسوب می شود در کنار سرکوب معترضان و فعالان سعودی تحت بررسی دقیق قرار گرفت.

در این گزارش از بازداشت فعالان زن حقوق بشر، حملات ائتلاف سعودی به مدارس و بیمارستانها و مناطق مسکونی یمن، تبعیض علیه اقلیتهای دینی و اقلیت های مسلمان به ویژه شیعیان در این کشور و تبعیض علیه زنان در عربستان به شدت انتقاد شده است.

معاون مدیر اجرایی بخش خاورمیانه و شمال آفریقای دیدبان حقوق بشر تاکید کرد که ترور خاشقجی جایگاه بن سلمان را خدشه دار کرده و از رویکرد غیر قانونی رهبران این کشور پرده برداشت.

وی افزود: اگر عربستان امیدی به بهبود وجهه آلوده خود دارد باید فورا تمام کسانی را که به خاطر انتقاد بازداشت کرده آزاد کند.

کد خبرنگاری
493126
تهیه و تنظیم توسط:
شاهین فرحبخش
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11443068 | منبع: مهر | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11443068/انتقاد-شدید-دیدبان-حقوق-بشر-از-عربستان/