چهار شنبه 13 فروردین 1399
 
خطایی در انجام عملیات رخ داد
عملیات با موفقیت پایان پذیرفت
آدرس ایمیل نامعتبر است
رمز عبور نامعتبر است
ایمیل و یا رمز عبور شما اشتباه است
جهت فعالسازی ثبت نام خود، به ایمیلی که از طرف سایت برای شما ارسال شده مراجعه و بر روی لینک فعالسازی کلیک نمایید، لطفا در صورتیکه ایمیل در Inbox شما موجود نبود به قسمت Spam مراجعه نمایید.
شما جزء کاربران فعال نیستید
در تولید کد خطایی رخ داد
کاربر
24khabar.com rss 24khabar.com twitter 24khabar.com facebook 24khabar.com instagram
11443115

جزئیات انتشار تفسیر قرآن حجت‌الاسلام انصاریان

آئین معرفی و تجلیل از ترجمه اصول کافی به‌قلم حجت‌الاسلام حسین انصاریان با حضور و سخنرانی حجج اسلام شیخ حسین انصاریان، محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، آیت الله احمد مُبلغی، عضو مجلس خبرگان رهبری و سایر شخصیت‌های حوزوی و کشوری در سالن همایش‌های مجموعه شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار شد.

شیخ حسین انصاریان در این مراسم در بیان علت انجام ترجمه اصول کافی گفت: کتاب الکافی نوشته محدث گرانقدر شیخ کلینی در قرن دوازدهم توسط یکی از علمای بزرگ اسلام به نام اردکانی ترجمه شد. به دنبال ایشان مترجمان دیگری وارد این عرصه شدند و آثاری را خلق کردند. از حدود ۶۰ سال قبل ترجمه‌های دیگری هم بر الکافی نوشته شد. این حجم از ترجمه‌ها با وجود ارزش فراوانی که دارند، قابلیت ارائه به نسل جوان را نداشت. وجود این خلأ باعث شد به فکر ترجمه‌ای برای الکافی بیفتیم و خداوند توفیق داد طی مدت ۳ سال این کار را صورت دهم.

وی با بیان اینکه خیلی سعی در ارائه ترجمه‌ای دقیق به جامعه علمی و نخبگانی داشتم، گفت: در ورای ترجمه الکافی ۳ بار بازخوانی ترجمه، لغت‌شناسی و کار فقه‌الحدیثی نهفته است که هر کدام از این‌ها وقت بسیاری را به خود اختصاص دادند.

حجت‌الاسلام انصاریان درباره اثر دیگر خود در زمینه حدیثی گفت: از برکات ترجمه الکافی تدوین ترجمه کتاب کامل‌الزیارات محدث گرانقدر اِبن قولِوِیه است که بنا داریم به زودی کار چاپ و نشر آن را انجام دهیم. کتاب کامل الزیارات اثری ارزشمند درباره شیوه زیارت خاندان وحی از زبان ائمه (ع) است. این کتاب یکی از معتبرترین مراجع کتب دعا و زیارات متأخرین مانند مفاتیح الجنانِ شیخ عباس قمی است.

وی درباره تدوین اثر تفسیری جدید خویش گفت: در حال حاضر کار تفسیر ۳۵ جلدی قرآن با عنوان تفسیر کلیم را در دست دارم که اگر خدا توفیق دهد بنا دارم ۱۰ جلد آن را تا فروردین سال ۹۸ در دسترس قرار دهم. در این تفسیر حدود ۵ هزار حدیث را به کار گرفتم.

کد خبرنگاری
455738
تهیه و تنظیم توسط:
سپیده شریعتمداری
ناشر: 24 خبر | مشاهده جزئیات
کد خبر: 11443115 | منبع: تسنیم | ناشر: 24 خبر
http://www.24khabar.com/news/11443115/جزئیات-انتشار-تفسیر-قرآن-حجت‌الاسلام-انصاریان/